Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā sagatavot auto sālītajiem ceļiem?

Auto, ziema, sāls, Photo by sina drakhshani on Unsplash

Auto, ziema, sāls, Photo by sina drakhshani on Unsplash

Sāls pazemina ūdens sasalšanas temperatūru, tādēļ bieži tiek lietots kā efektīvs līdzeklis ceļu kaisīšanai. Tomēr tam ir arī sava ēnas puse – sāls būtiski veicina automašīnas koroziju. Tādēļ ziemas laikā jo īpaši svarīgi ir pasargāt savu auto papildus un lūk, daži padomi, ko vajadzētu ņemt vērā:

1. Izmanto vasku automašīnas mazgāšanas laikā. Vislabāk – kārtīgi ievaskot savu auto jau pirms ziemas, tādā veidā nodrošinot papildu aizsardzības slāni savam auto.

2. Mazgā automašīnu arī ziemā – nereti cilvēki ziemā izvairās no automašīnas mazgāšanas, jo baidās, ka tā “aizsals” un apledos. Taču tieši ziemā, kad ceļi tiek kaisīti ar sāli vai sāls maisījumiem, par automašīnas mazgāšanu vajadzētu domāt visrūpīgāk.

3. Veic antikorozijas apstrādi savam auto - Ja ir vēlme automašīnu pasargāt no rūsēšanas, paildzināt tās ekspluatācijas laiku, kā arī samazināt nākotnes izdevumus par automašīnas remontu, ir nepieciešama antikorozijas apstrāde. Tā novērsīs auto virsbūves, savienojuma (metinājuma) vietu, kā arī mehānismu rūsēšanu un rūsas jau izraisītos bojājumus

4. Aizsargā automašīnas šasiju! Diemžēl tieši auto apakša ir tā, kas ir pakļauta vislielākajai sāls ietekmei. Ir automazgātavas, kas piedāvā šasijas kopšanu. Ja tas nav iespējams – varbūt tev ir pieejama garāža ar bedri? Tad jārēķinās, ka mazgāšanas process var būt diezgan ķēpīgs, tomēr tas ir nepieciešams.

5. Lieto automašīnas paklājiņus! Nedomā, ka sāls pieķeras tikai tavam auto, tas atrodas arī uz Taviem zābakiem. Mazāk par visu Tev vajag, lai korozijas risks būtu arī no iekšpuses, jo zābaku snieg un sāls salonā kūst un sakrājas uz grīdas. Tādēļ noteikti neaizmirsti par paklājiņu lietošanu un laiku pa laikam tos izmazgā.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...