Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā tikt vaļā no nevēlamiem kaimiņiem - grauzēju un insektu iznīcināšana

Grauzēji,  грызуны, Photo by Ranjith Jaya on Unsplash

Grauzēji, грызуны, Photo by Ranjith Jaya on Unsplash

Nepatīkami kaimiņi ir spējīgi pamatīgi pabojāt mūsu nervus un dzīvi kopumā, tas nu ir skaidrs. Šoreiz gan nerunāsim par tiem kaimiņiem, kas, lai arī pieder cilvēku sugai, uzvedas stipri antisociāli - trokšņo, ir kašķīgi, rupji lamājas, pārmērīgi lieto alkoholu, piemēslo kāpņu telpas un apkārtni, un tamlīdzīgi. Runa būs par mazāka izmēra kaimiņiem - grauzējiem un kukaiņiem, kas arī mēdz neaicināti apmesties mūsu īpašumā, un kuru “izlikšana” var izvērsties ļoti problemātiska.

Ar grauzējiem labāk nejokot

Peles un žurkas pirmajā brīdī var šķist tādi simpātiski, mīlīgi dzīvnieciņi - ne velti daudzi cilvēki pat izvēlas grauzēju mājas mīluļa statusam. Tomēr lai nevainīgais izskats jūs nemaldina - nekontrolēti uzradušies un savairojušies grauzēji mēdz sagādāt Homo Sapiens sugai ne mazumu nepatikšanu. Jutīgāku sieviešu kārtas iemītnieču biedēšana būtu tā mazākā problēma. Grauzēji ne tikai piesārņo un bojā pārtikas produktus, celtniecības materiālus, inventāru, iekārtas, sagrauž elektrisko ierīču vadus, radot īssavienojuma un ugunsnelaimes riskus, bet arī pārnēsā bīstamu slimību izraisītājus - sēnīšu slimības, vīrusu un baktēriju izraisītās saslimšanas.

Sevišķi svarīgi ir nepieļaut žurku izplatīšanos mājās un dzīvokļos, jo tās var radīt nopietnus draudus cilvēku un mājdzīvnieku veselībai. Pēc statistikas datiem žurku skaits uz planētas divkārt pārsniedz cilvēku skaitu. Šie grauzēji mitinās vietās, kuras neatbilst sanitārās un higiēnas normām (piemēram, netālu no atkritumu tvertnēm, pagrabos). Žurkas ir daudzu bīstamu slimību (mēra, encefalīta, tīfa, leptospirozes un daudz citu) pārnēsātāji. Cīņu pret žurkām jāsāk nekavējoties pēc to atklāšanas, jo pretējā gadījumā pastāv liels risks saslimt ar sēnīšu, vīrusu slimībām, un pat piedzīvot žurku uzbrukumus.

Mūžsenais jautājums - ko darīt ?

Lai atbrīvotos no šīs nevēlamās kaimiņu būšanas, cilvēki mēdz izmantot divus ceļus, un parasti tieši šādā secībā - mēģinājumi atrisināt problēmu pašu spēkiem, bet, ja tas neizdodas - talkā aicina profesionāļus.

Kad esat iztīrījuši visus mājokļa stūrīšus tā ka spīd un laistās, izrevidējuši pārtikas krājumus un iedzīvi, izmēģinājuši visas iespējamos padomus gan no vecmāmiņu krājumiem, gan interneta dzīlēm, un arī kaķis atzinis savu bezspēcību, ir pienācis laiks vērsties pēc palīdzības pie profesionāliem deratizācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Tās paaudzes vidū, kas kolorītos 90tos gadus Latvijā piedzīvoja jau būdami pieauguši, klīst nostāsti par impozantām tantēm, kuras namu pārvaldes uzdevumā apstaigāja birojus ar jautājumu “Žurki, peļi ira?”, sagādājot gan jautrus, gan kaitinošus brīžus. Kopš tiem laikiem pieeja grauzēju jautājumiem ir stipri mainījusies, kļuvusi nopietna un plānveidīga.

SIA “Profilakse” speciālisti, kas piedāvā deratizācijas pakalpojumus mājokļos, veikalos, ražošanas uzņēmumos, noliktavās, ostās, lauksaimniecībā, rīkojas pēc rūpīgi pārdomāta algoritma:

1.Grauzēju noteikšanas vieta, vai to esamības netiešas pazīmes (alas, pēdas, ekskrementi, sagrauzti produkti, sabojātas kastes, ēku sienas);
2.Teritorijas apsekošana lai noteiktu grauzēju veidu, to aptuveno daudzumu un darbības zonu;
3.Teritorijas sagatavošanas un deratizācijas plāna sastādīšana;
4.Dažādu žurku veidu iznīcināšana: ar ēsmu (ēsmu novietošana ar indi),vai pastas un gāzveida
maisījuma izmantošana, un citi.
5.Veikto pasākumu efektivitātes pārbaude.

Deratizācija tiek uzskatīta par efektīvu, ja trīs dienu laikā nav grauzēju pazīmju.

Šie kaitinošie kukaiņi !

Atšķirībā no grauzējiem, kas tomēr pamanījušies iegūt nelielas iedzīvotāju daļas simpātijas, šķiet, grūti būs atrast cilvēkus, kas lolotu jebkādas siltas jūtas pret kukaiņiem. Protams, dabā it visam ir sava vieta un loma, tomēr ir gana daudz pamatotu iemeslu (pat neskaitot to, ka kukaiņu kodumi ir bezgala nepatīkami), lai cik iespējams ierobežotu visu veidu insektu saskarsmi ar cilvēkiem.

Līdzīgi kā grauzēji, arī kukaiņi pārnēsā ļoti nopietnas slimības - ērču encefalītu, tīfu, zarnu infekcijas, malāriju, dermatītu un citas. Tāpat ir arī tādas kukaiņu sugas, kas ir varen nadzīgi sabojāt pārtikas produktus, mēbeles, celtniecības materiālus. Un visbeidzot, arī cīņa ar kukaiņu invāziju pašu spēkiem var izrādīties ne tik sekmīga.

Arī šajā gadījumā var palīdzēt profesionāļi. SIA “Profilakse” piedāvā veikt arī dezinsekcijas jeb kukaiņu iznīcināšanas pasākumus - atbrīvoties no skudrām, lapsenēm, blusām, ērcēm, tarakāniem, utīm, odiem un citiem kaitinošiem mošķiem. Dezinsekcija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā var uzlabot sanitāri higiēnisko stāvokli.


Grauzēji,  грызуны, Photo by Ranjith Jaya on Unsplash

Grauzēji, грызуны, Photo by Ranjith Jaya on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas