Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā uzcelt lapeni?

Lapene, Image by ljlabarthe from Pixabay

Lapene, Image by ljlabarthe from Pixabay

Ja proti rīkoties ar instrumentiem – zāģi un skrūvgriezi, tad pavisam vienkāršu lapeni vari uzcelt arī pats. Tas nav sarežģīts process, galvenais - sekot norādēm un ķerties pie meistarošanas.

Vai nepieciešama saskaņošana?

Lapenēm, kuras tiek novietotas uz privātas zemes un tā netiks ekspluatēta vienā vietā ilgāk par vienu gadu, kas nozīmē to, ka lapeni pārvietos citā vietā vai nojauks, nav nepieciešama saskaņošana būvvaldē. Tādā gadījumā tā atbilst sezonas ēku kritērijiem. To paredz Ēku būvnoteikumi - MK 02.09.2014. noteikums Nr. 529 7.6. apakšpunkts. Tomēr, ja nelielo ēku plāno vienā vietā ilgāk par gadu, tad būvvaldē jāsaskaņo vieta un vizuālais ēkas izskats, iesniedzot paskaidrojuma rakstu - Ēku būvnoteikumu 1. pielikums.

Kas jāievēro, būvējot lapeni

Sākumā jāizvēlas atbilsto vieta lapenei. Izvēlies tādu vietu, kur ir zeme neapplūst lietus un palu laikā. Nākamie soļi ir materiālu atlase, lapenes dizains un izkārtojums.

Visiem iesācējiem vieglāk vadīties pēc iepriekš gatava lapenes projekta. Bet ja ar būvniecību neesi uz “Jūs”, skici lapenei vari izveidot pats. Galvenais skicē ir aprēķināt lapenes izmērus un atrast piemērotus un izturīgus materiālus tās būvēšanai. Parasti celtniecības veikalos arī var pakonsultēties par piemērotākiem vai populārākajiem materiāliem.

Slinkākajiem vasaras iemītniekiem, protams, ir piemērots gatavs variants - “pabeigta lapene”, kuru var iegādāties un uzstādīt savā vasarnīcā jau gatavu.

Kā uzbūvēt lapeni?

Visvieglāk lapeni uzbūvēt balstoties pēc projekta. Ir jānomēra un uz zemes jāatzīmē precīzi lapenes būves izmēri, jāizveido pamati un jāceļ lapene. Kā to darīt soli pa solim, skaties video!

Lasi arī:

  • Zaļā siena - moderns un izsmalcināts papildinājums tavam interjeram vai dārzam. Smelies idejas tās izveidei!
  • Kā pašam uztaisīt baskāju taku dārzā
  • Sporta zāle tavā dārzā - kā tādu ierīkot?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...