Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā uztura speciālists var tev palīdzēt?

Photo by Melissa Belanger on Unsplash

Photo by Melissa Belanger on Unsplash

Trūkst enerģijas, neizdodas nomest lieko svaru vai, gluži otrādi, prasītos kāds kilograms klāt – ierastas situācijas, kurās uzskatām, ka paši tiksim galā. Šķiet, ka atliks tikai ēst mazāk, vairāk vai krāsaināk un problēma atrisināsies. Diemžēl, mūsu zināšanas par uzturu visbiežāk ir nepilnīgas. Tieši tāpēc vizīte pie uztura speciālista būs noderīga praktiski ikvienam.

Kā uztura speciālists atšķiras no dietologa?

  • Dietologs vairāk fokusēsies uz to, kā ar specializēta ēšanas režīma palīdzību iespējams atrisināt kādu saslimšanu vai veselības problēmas.
  • Uztura speciālists, savukārt, orientējas uz to, kā pilnveidot un uzlabot ikdienas ēdienkarti, lai cilvēks saņemtu maksimālu labumu no apēstā, kā arī palīdzēs izveidot vispiemērotāko uztura režīmu, ņemot vērā sava pacienta dzīvesstilu.

Kādos gadījumos jāvēršas pie uztura speciālista?

  • Ja nepieciešams zaudētu lieko svaru. Drastiski aizliegumi visbiežāk noved pie pretēja rezultāta – tā dēvētā jo-jo efekta un svara pieauguma pēc tam, kad apnicis tos ievērot. Uztura speciālists palīdzēs atrast ēšanas režīmu, kuru nebūs grūti ievērot un kas sniegs gaidīto rezultātu.
  • Ja svars ir pazemināts un nepietiekams. Ēst daudz un visu ko gribas, tikai lai pieņemtos svarā, ir pats muļķīgākais ieteikums kādu var iedomāties. Uztura speciālists radīs diētu, kas būs sabalansēta un svara pieaugums neradīs citas veselības problēmas, piemēram holesterīna līmeņa paaugstināšanos asinīs no pārlieku trekniem ēdieniem.
  • Ja aktīvi trenējies un sporto un gribi sasniegt labāku rezultātu. Uztura speciālists sarēķinās cik daudz un no kādiem produktiem uzņemt nepieciešamās kalorijas, lai palīdzētu organismam saņemt visu nepieciešamo, piemēram, muskuļu masas pieaugumam.
  • Ja Tavi ēšanas paradumi ir pārāk vienveidīgi un neveselīgi. Uztura speciālists var iedrošināt atklāt jaunas garšas un kombinācijas. Turklāt ļoti iespējams, ka daudzi no aizdomīgajiem augļiem, dārzeņiem un sakņaugiem, ko nekad neesi mēģinājis tev patiešām garšos!
  • Ja esi apātisks un pietrūkst enerģijas. Sabalansēts uzturs ir veselības pamats un tieši to tev piedāvās uztura speciālists. Mākslīgie uztura bagātinātāji nekad nebūs tikpat iedarbīgi kā dabīgi vitamīni no augļiem un dārzeņiem.
  • Ja esi nolēmis kļūt par veģetārieti vai vegānu. Ja ilgstoši esi bijis visēdājs un plāno atteikties no dzīvnieku valsts produktiem, tieši uztura speciālists vislabāk pastāstīs cik daudz un kādi augu valsts produkti jāēd, lai organismam nekas netrūktu.

Kur pieteikt vizīti pie uztura speciālista?

Klīnika VIA UNA ir viena no vecākajām privātajām medicīnas iestādēm Latvijā, kas dibināta 1993. gadā. Mūsdienīga tehniskā bāze, draudzīgs profesionālais kolektīvs un individuāla attieksme pret pacientiem palīdz VIA UNA speciālistiem rūpēties par jūsu veselību. No aprīļa darbu klīnikā sāks arī uztura speciālists!