Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas ir izplatītākās kļūdas suņu un kaķu barošanā?

Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Photo by Anusha Barwa on Unsplash

Visi saimnieki, izvēloties barību saviem mājas mīluļiem – suņiem vai kaķiem, vēlas to labāko, par to šaubu nav. Tomēr bieži zināšanu trūkums noved pie pretējā un dzīvnieks saņem nevis veselīgu un uzturvielām bagātu maltīti, bet lietas, kas ilgtermiņā kaitē viņa veselībai. Lūk, ar ko visbiežāk tiek grēkots, barojot suņus un kaķus:

1. Ja dzīvniekam ir liekais svars, tiek strauji samazināts ēdiena daudzums

Var šķist – kaķis vai suns ir pārbarots, tāpēc vienkārši jādod viņam mazāk barības un svars izlīdzināsies. Tomēr, šādi rīkojoties, pastāv risks, ka kaķim vai sunim ēdienkartē pietrūks svarīgas barības vielas un radīsies to deficīts.

Risinājums – jādodas pie vetārsta, suns vai kaķis jānosver un jāaprēķina nepieciešamais kaloriju skaits dienā, kas jāuzņem, lai veselīgi zaudētu liekos kilogramus. Vislabāk dzīvniekam dot barību, kas tieši piemērota svara zaudēšanai, piemēram, Weight Reduction sauso barību suņiem vai Weight Reduction sauso barību kaķiem no Specific.

2. Kā kārums sunim tiek dots cilvēku ēdiens, piemēram, siera šķēle vai kotlete

Šādiem našķiem it kā nav nekādas objektīvas vainas, tomēr tiem visbiežāk ir augsts tauku un sāls saturs un maz vērtīgo šķiedrvielu. Un bieži, našķojoties no “cilvēku galda”, suns ne tikai tiek pieradināts diedelēt, bet arī tiek bruģēta taciņa uz liekajiem kilogramiem.

Risinājums – palutināt suni ar veselīgiem kārumiem, piemēram, Healthy Treats no Specific, kas palīdzēs saglabāt optimālu svaru. Turklāt ar šādiem našķiem suns var mieloties biežāk un vairāk nekā ar uzkodām, kas paredzētas divkājainajiem.

3. Suns vai kaķis tiek barots tikai ar svaigu, jēlu gaļu

Kaut gan mūsu pūkainie un draudzīgiem mājas lutekļi ir cēlušies no plēsējiem, tie nesaņems visus vitamīnus, minerālvielas un šķiedrvielas tikai no jēlas gaļas. Kā arī jāņem vērā, ka vairums gaļas, kas nopērkama, ir pilna ar hormoniem, un tas noteikti, nav labākais, ko dzīvniekam katru dienu saņemt uzturā. Turklāt pastāv arī saindēšanās risks no baktērijām, kas ieperinās jēlā gaļā, ja tā nav pirmā svaiguma.

Risinājums – kombinēt mājdzīvnieka ēdienkarti no kvalitatīvas sausās barības un konserviem. Izvēloties ražotāju, ko iesaka veterinārārsti, varat būt droši, ka mīlulis saņems visu, kas viņam nepieciešams.

4. Mājdzīvniekam bez veterinārārsta rekomendācijas tiek doti uztura bagātinātāji

Tas ir cilvēka dabā – vienmēr uzskatīt, ka viņš zina un saprot visu labāk par speciālistiem un ir kompetents uzstādīt diagnozes, kā arī ārstēšanu. Un, ja dzīvniekam organismā konkrētās vielas netrūkst, tad regulārās papilddevas var radīt veselībai tādu pašu kaitējumu, kā situācija, ja ir izveidojies deficīts.

Risinājums - Mājaslapā www.specific.lv ir iespējams atrast pašu piemērotāko barību savam sunim vai kaķim, ņemot vērā tādus parametrus kā vecums, svars, aktivitāte un speciālas vajadzības, lai pārliecinātos, ka viņš no barības saņems visu, kas nepieciešams.