Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas kļūdas nepieļaut, runājot ar bērniem par kailumu? Skaidro Kristīne Balode

Kristīne Balode, "Kad viņas satiekas," STV Pirmā!

Kristīne Balode, "Kad viņas satiekas," STV Pirmā!

Kā runāt ar bērnu par kailumu? Kā nepieļaut, lai neapdomīgi pateiktas frāzes vai ironiskas piezīmes par ķermeni atstāj neizdzēšamas sekas uz visu mūžu? Viesojoties “STV Pirmā!” sarunu šovā “Kad viņas satiekas” klīniskā psiholoģe Kristīne Balode atklāj – ir īpaši svarīgi ne tikai rūpīgi izvēlēties pareizos vārdus, bet arī pašiem vecākiem rādīt pozitīvu piemēru. “Tas nav tik daudz par runāšanu, cik daudz tas ir par darīšanu. Bērni mācās no piemēra. Ja es tāda nobindējusies līdz nāsīm, ar nodurtu skatu, sarkstošiem vaigiem teikšu – meitiņ, droši, met tās drēbes nost un ej tai pļavā un sauļojies, diez vai bērns to izdarīs. Jo visa mana pārējā attieksme, reakcija, uzvedība, liecina par to, ka tur ir kaut kas nedrošs.” saka viena no vadošajām autoritātēm jautājumos, kas skar partnerattiecības un seksualitāti.

Kristīne pati nāk no ģimenes, kur kailums nav tabu tēma un dalās pieredzē, kādēļ ir tik svarīgi vecākiem ne tikai izrunāt šos jautājumus ar saviem bērniem, bet arī rūpīgi pārdomāt, kā to darīt. Eksperte novērojusi, ka daudzas sievietes joprojām atceras pusaudžu gadus un nekorektās piezīmes, ko saņēmušas par sava ķermeņa izmaiņām - “nu, kā tev tie pupi sāk veidoties - dīgt vai augt vai līdzīgus komentārus. Un tev visu mūžu var būt tā fiksācija, kas ar tavām krūtīm ir. Tas teikums un arī valodas kultūra, kā es to pasaku, var atstāt tālejošas sekas.” saka Kristīne Balode un skaidro, ka jaunās meitenes var sākt slēpt ķermeņa aprises, tā iedzīvojoties mugurkaula deformācija vai var tikt ietekmētas viņu psiholoģiskās sajūtas.

Tev varētu noderēt:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...