Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādēļ ir jāgludina zeķes un veļa?

Gludināšana, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Gludināšana, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Izmazgā un ej! -Tāda ir ideālā apģērba formula - drēbes, kas nav jāgludina, kas neburzās un nepatērē mūsu laiku. Taču izrādās, ka apģērbu gludināšanas mērķis nav tikai un vienīgi likvidēt saburzījuma vietas. Tas ir arī veids, kā cīnīties ar baktērijām un uzlabot apģērba dzīves ilgumu. Tā kā laiki, kad vecmāmiņa lielā katlā uz plīts vārīja apģērbus, jau sen pagājuši, tad baktērijas mūsdienu saudzīgajos mazgāšanas režīmos bieži vien nemaz neiet bojā. Jo vairāk pieaug gludināšanas nozīme.

Gludināšana iznīcina baktērijas

Tīrīšanas un mazgāšanas procesā var iznīcināt daļu mikrobu, taču ne visus, jo īpaši grūti ir iznīcināt sēnītes un termofilās baktērijas. Vienīgais drošais veids, kā iznīcināt šos mikroorganismus, ir apģērba gludināšana. Tieši šis ir galvenais iemesls, kādēļ noteikti vajadzētu atlicināt laiku, lai izgludinātu drēbes, īpaši zeķes, apakšveļu. Tāpat, ja kāds ir slimojis, ieteicams viņa gultasveļu noteikti izgludināt, lai iznīcinātu visas iespējas, ka tajā vēl mitinās kāds vīruss vai infekcija.

Ja ciet no sēnīšu slimībām, zeķes ir jāgludina obligāti, bet protams, arī jāārstējas.

Izlasi rakstu: Kas izraisa nagu sēnīti un kā to ārstēt

Gludināšana ļauj apģērbam izskatīties labāk un svaigāk

Ar tīrīšanu nepietiek, lai drēbes izskatās svaigi un stilīgi. Gludināšana ne tikai novērš grumbas un saraušanos, bet arī drēbes izskatās svaigākas. Gludināšanas laikā Tu vari nostrādāt katru apģērba detaļu, piešķirt apģērbam vēlamo formu, kā arī iegūt gludas un perfekti pieguļošas drēbes, kas ceļ pašapziņu.

Gludināšana palīdz novērst apģērba saraušanos

Viena no drēbju mazgāšanas problēmām ir saraušanās iespēja. Daži veļas mazgāšanas līdzekļi sola, ka saraušanās nav iespējama, bet gludināšana patiešām palīdz tikt ar šo galā. Gludināšanas procesā ir iespējams pastiept un piekoriģēt apģērbu pēc nepieciešamības.

Gludināšana uzlabo apģērba dzīves ilgumu

Apģērba gludināšana liek tam izskatīties labāk un uzlabo drēbju dzīves ilgumu, vienlaikus saglabājot krāsu un faktūru.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...