Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādos gadījumos kapu apsaimniekošanu vērts uzticēt citiem?

Kapi, foto no Pixabay

Kapi, foto no Pixabay

Cieņas izrādīšana pret aizgājēju nenozīmē vien viņu atcerēties un pieminēt, bet arī uzturēt pienācīgā kārtībā viņa mūža mājas – kapus. Mūsu valstī kapu kopšanas tradīcijas ir dziļi iesakņojušās ar dažādiem piemiņas pasākumiem aizgājēju dzimšanas un miršanas dienās, Svecīšu vakariem. Ne vienmēr ir iespēja pienācīgi aprūpēt savu tuvinieku kapus, tādēļ ir vērts uzticēt kapu apsaimniekošanu citiem.

Kad ir vērts citiem uzticēt kapu apsaimniekošanu?

Dzīvē gadās visādas situācijas un iespējas, kuras maina esošos dzīves apstākļus. Gan darba un dzīves vietas maiņa, gan ilgstoši komandējumi vai vienkārši ceļojumi, arī slimība, vecums, transporta neesamība var būt par iemesliem nespējai apsaimniekot savu tuvinieku kapus.

Kādas sekas var rasties nekopjot kapus?

Nekas traks un nosodāms nenotiek, ja kādu kapu svētku vakaru nav iespējas ierasties un sakot kapu. Bet, ja kapi netiek kopti ilgstoši, tas var grauzt ne tikai sirdsapziņu, bet var radīt arī visai citas nepatīkamas sekas. Kapa vietas uzturēšanas noteikumi tiek noteikti katrā pašvaldībā atsevišķi. Īpaši stingri noteikumi ir Rīgā. Galvaspilsētā katru gadu notiek oficiāla kapu apsekošana, kuras laikā tiek fiksētas nekoptās kapavietas. Konstatējot šādu vietu, var tikt izrakstīts rakstisks brīdinājums ar aicinājumu sakopt kapus trīs mēnešu laikā pēc brīdinājuma izsūtīšanas. Tomēr, ja kapi netiek kopti trīs gadus pēc kārtas, pastāv liela iespēja, ka kaps tiks nolīdzināts un līgums ar tā uzturētāju lauzts. Citās Latvijas pašvaldībās šādas sekas var izraisīt piecu gadu ilgstoša kapavietas nekopšana.

Kam var uzticēt kapu apsaimniekošanu?

Ilgstošu un profesionālu kapu apsaimniekošanu var uzticēt apbedīšanas birojam “DIEVS SVĒTĪ”. Pienācīgi un ar cieņu tiek apsekoti un sakopti kapi, ievērojot klientu vēlmes.

Ja zini, ka par Tevi nebūs, kas parūpējas Tavā nāves brīdī, no kura mums nevienam neizbēgt, tad apbedīšanas birojs “DIEVS SVĒTĪ” piedāvā iespēju dzīves laikā noslēgt līgumu ne tikai par bēru organizēšanu, bet arī par Tavas kapavietas apsaimniekošanu, kad būsi citā saulē!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...