Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādu zāles trimmeri vai krūmgriezi izvēlēties?

Ekrānuzņēmums, trimmeris

Ekrānuzņēmums, trimmeris

Zāles trimmeris būs ideāls, ja nepieciešams apkopt lielu īpašumu, tāpat arī garas zāles vai krūmu pļaušanai vai vietām, kur ar parasto zāles pļāvēju piekļūt ir grūti. Trimmeri ir viegli manevrējami, tādēļ ir lieliska un daudzpusīga izvēle piemājas darbu veikšanai. Pirms izlem, kādu trimmeri pirkt, der zināt, ka trimmeru veidi ir dažādi – ir pieejami gan elektriskie, gan benzīna, gan akumulatoru trimmeri.

Elektriskie trimmeri būs viegli un ērti iedarbināmi, taču tiem būs nepieciešama strāvas piekļuve. Šis ir labs risinājums nelielās teritorijās, īpaši pilsētvidē. Parasti to iedarbināšana ir viegla – atliek vien nospiest pogu. Lietošanā tie ir ērti, ergonomiski, rada maz trokšņa, mazāk vibrē, arī uzturēšanas izdevumi un darbs ir mazāks.

Bezvadu jeb ar akumulatoru darbināmais trimmeris noderēs lielākos dārzos, kur ir neērti piekļūt elektrības kontaktligzdai. Tas padara šos pļāvējus vieglāk manevrējamus. Jāpievērš uzmanība akumulatora AH parametriem, jo lielāka būs tā ietilpība, jo ilgāk varēsiet strādāt bez papildu uzlādes.
Ar benzīnu darbināmie trimmeri un krūmgrieži būs piemēroti zāles un krūmāju griešanai, ērti lietojami lielākās pļaušanas teritorijās, kā arī situācijās, kad zāle ataugusi gara un ar parastu zāles pļāvēju to apkopt ir grūti vai pat neiespējami. Izvēloties benzīna trimmeri, svarīgi izvērtēt tā jaudu, svaru, pļaušanas pozīcijas, lai tas viss atbilstu Tavām vajadzībām. Jārēķinās, ka degvielas trimmerim būs plašākas pielietošanas iespējas, tomēr tas prasīs arī mazliet lielāku uzmanību tā apkopē.

Kā uzsākt darbu ar trimmeri?

Trimmeri lielākoties sākotnēji ir izjauktā veidā, tādēļ sākumā būs nepieciešams pielikt ragus, griezējmehānismu un griezējmehānisma aizsargu. Lai iedarbinātu dzinēju, degvielas bākā būs jāielej gatavs maisījums – benzīns sajauks kopā ar eļļu. Degvielai nepieciešamo piejaucamo eļļas veidu un daudzumu parasti nosaka ražotājs, taču droši vari konsultēties arī ar tehnikas pārdevēju vai servisa speciālistu, kas izskaidros, kādus parametrus jāņem vērā tieši tava trimmera modelim.

Lai iedarbinātu sviru, pavelc uz āru gaisa vārsta sviru, pāris reizes uzpludini degvielu pludiņā un rauj startera auklu. Brīdī, kad dzinējs grib iedarboties, slēdz ārā gaisa vārsta sviru un rauj startera auklu līdz brīdim, kad dzinējs sāks darboties.

Vieglāk izprast šo procesu palīdzēs SILS, dārza un meža tehnikas centra speciālistu sagatavotais video:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...