Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kaķa astes valoda – kā kaķis ar Tevi komunicē?

Kaķa aste taisna, nedaudz ieliekta - priecīgs kaķis, Photo by Lynn Elder from Pexels

Kaķa aste taisna, nedaudz ieliekta - priecīgs kaķis, Photo by Lynn Elder from Pexels

Kaķa aste ir izcils komunikācijas rīks! Iemācies “kaķa astes valodu” un saproti, ko tavs mīlulis vēlas Tev pateikt!

Augsti pacelta aste

Augsti pacelta aste un mierīga staigāšana liecina par kaķa prieku, apmierinātību un vēlmi draudzēties. Ja astes gals ir nedaudz ieliekts, četrkājainais draugs ir īpaši priecīgs!

Aste saliekta kā jautājuma zīme

Jautājuma zīmes formas astes izliekums signalizē, ka kaķis vēlas spēlēties. Tam ir jautrs un uz rotaļām vērsts garastāvoklis.

Kaķa aste nolaista uz leju

Uz leju nolaista aste, kas ir pietam taisna, ir brīdinājuma valoda. Sasprindzinātā aste liecina, ka dzīvnieks ir agresīvi noskaņots un ir gatavs arī uzbrukt, ja vajadzēs.

Paslēpta, ierauta starp kājām aste

Starp kājām paslēpta aste ir bailes un pakļāvības simbolizēšana. Tādos brīžos kaķis ir sabijies un nervozs.

Aste kā sabozta putekļu slotiņa

Šāda astes pozīcija liecina, ka kaķis izjūt briesmu stāvokli un jūtas ļoti nobijies. Ar šādu uzbužināta paskata asti dzīvnieks cenšas izskatīties lielāks un draudīgāks pretiniekam.

Straujas astes kustības

Ja kaķis ļoti strauji kustina asti no vienas puses uz otru, tas var norādīt gan bailes, gan dusmas un agresiju. Tādā veidā dzīvnieks Jūs brīdina par iespējamu uzbrukumu.

Lēnas astes kustības

Lēnas astes kustības no vienas uz otru pusi liecina par īpašu koncentrēšanos uz kaut ko konkrētu. Šī darbība novērojama arī spēlēšanās laikā, kad kaķis īsi pirms rotaļlietas satveršanas, uz to koncentrējas.

Pārlikta aste pār cilvēku vai citu dzīvnieku

Ja kaķis pārliek savu asti pār cilvēku vai dzīvnieku, tas nozīmē, ka kaķis izrāda draudzību. Nereti var novērot, ka kaķis vija gar kājām un rotaļīgi vij asti ap tām, ziņojot, ka ļoti vēlas draudzēties.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...