Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kaķis krāc – vai tas ir normāli?

Kaķis krāc, Photo by Milada Vigerova on Unsplash

Kaķis krāc, Photo by Milada Vigerova on Unsplash

Vai esi dzirdējis savu kaķi miegā krācam? Kaķi patiesībā krāc retāk nekā suņi, taču būtu vērts zināt, kad kaķu krākšana ir normāla, bet kad tomēr būtu vajadzīgs ieplānot vizīti pie veterinārārsta.

Kāpēc kaķis krāc?

Kad kaķis guļ, audi kakla aizmugurē atslābst un var vibrēt, tādējādi radot krākšanas skaņu. Lai gan krākt var jebkurš kaķis, tomēr, ja esi kaķa saimnieks, tev derētu zināt biežāk sastopamos krākšanas iemeslus:

Kaķim ir liekais svars. Tāpat kā cilvēkiem ar lieko svaru, ap kaķa kaklu var uzkrāties papildu tauki, kas apgrūtina kaķa elpošanu un var izraisīt krākšanu. Aptaukošanās kaķiem rada daudzas veselības problēmas, kas ir nopietnākas nekā krākšana. Ja kaķim ir liekais svars, Tev vajadzētu pakonsultēties ar veterinārārstu par to, kā palīdzēt savam mīlulim zaudēt svaru. Tas var palīdzēt pagarināt kaķa dzīvi.

Plakana seja. Kaķu šķirnes, kam ir plakana sejas forma, ir vairāk pakļautas krākšanai. Viss viņu deguna dobums atrodas galvaskausā un nav tik izvirzīts uz priekšu – tas var palielināt iespēju, ka mīkstās aukslējas vai citi audi bloķē elpceļus un izraisa krākšanu.

Elpošanas ceļu slimības. Visticamāk, kad esi saaukstējies, arī Tu krāc – tā dara arī Tavs kaķis. Arī astma un sēnīšu infekcijas var izraisīt kaķa krākšanu. Ja Tavam kaķim parādās arī tādi simptomi kā šķaudīšana, klepus, acu vai deguna izdalījumi, uzvedības vai apetītes izmaiņas, Tev vajadzētu aizvest viņu pie veterinārārsta.

Gulēšanas poza. Kaķi reizēm guļ visneiedomājamākajā pozā. Dažkārt galva atrodas tādā leņķī, kas izraisa krākšanu, bet tiklīdz kaķis nomaina pozu, krākšana pazūd – ja tā ir, par to vari neuztraukties.

Svešķermenis. Ja Tavs kaķis līdz šim nekrāca, bet pēkšņi sācis krākt, iesējams, ka viņš ir ieelpojis kādu svešķermeni. Ja kaķa degunā ir svešķermenis, dzīvnieks, iespējams būs ļoti satraukts un centīsies klepot. Ja ir aizdomas, ka kaķim kaut kas ir degunā, nekādā gadījumā pats nemēģini to izņemt, bet nogādā dzīvnieku pie veterinārārsta.

Citi iemesli, kas var izraisīt kaķa krākšanu, ir deguna polipi vai audzēji, traumas, iekaisums vai alerģija. Katrā ziņā veterinārārsta konsultācija ir visdrošākais risinājums, īpaši, ja kaķis, kurš agrāk nekrāca, pēkšņi ir sācis krākt.

Lielākoties kaķa krākšana ir normāla parādība. Ja Tavs kaķis miegā šņācis ir vienmēr un citu neparastu simptomu nav, tad uztraukumam nav pamata. Tomēr, ja krākšana kļuvusi skaļāka, biežāka vai parādījusies pēkšņi – tas var norādīt uz problēmu un tādā gadījumā vislabāk ir pieteikties vizītē pie veterinārārsta, īpaši, ja sākusies arī sēkšana, elsas, apgrūtināta elpošana, tad problēma var būt ļoti nopietna un bīstama kaķa dzīvībai. Diemžēl kaķi ļoti labi spēj noslēpt slimību simptomus vai to, ka nejūtas labi. Tu vari pat nepamanīt, ka kaķis ir slims, līdz ir jau par vēlu. Tādēļ drošības dēļ vismaz reizi gadā kaķi vajadzētu parādīt veterinārārstam.

Izlasi arī:

Dzīvnieks saaukstējies – kādas ir pazīmes?

Pazīmes, kas liecina, ka dzīvniekam ir trauma

Uzmanies! Istabas augi, kas ir kaitīgi kaķiem!

Populārākās suņu un kaķu slimības un to pazīmes


Kaķis krāc, Photo by Milada Vigerova on Unsplash

Kaķis krāc, Photo by Milada Vigerova on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas