Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kaltenes akmeņainā jūrmala - vieta mierīgām pastaigām

Kaltenes akmeņainā jūrmala(1188 foto)

Kad gribas sakārtot domas un ļautiem mierīgai pastaigai pie dabas, jādodas uz jūras pusi un jāpastaigā gar tās krastiem. Par Vidzemes akmeņaino jūrmalu ar stāvkrastiem esam rakstījuši vairākkārt, bet var doties arī uz Kurzemes pusi, kur netālu no Rojas atrodas Kaltenes akmeņainā jūrmala ar savu īpašo skaistumu un dabas enerģiju.

Kāpēc Kaltenes jūrmala ir neparasta?

Kaltenes jūrmala patiesi ir akmeņaina - tikai dažās vietās Latvijas jūras piekrastē var redzēt tik daudz pludmalē izkaisītu laukakmeņu. Pludmalē var ieraudzīt arī lielāko jūrakmeni Latvijā – Grīļu dižakmeni, kura augstums ir 2,4 metri, apkārtmērs – 15 metri. Turpat blakus atrodas arī stalto priežu sili, kas vējā klusi šalc jūrai līdzi savu melodiju. Noteikti izstaigā arī jauko un mīlīgo Kaltenes ciematu, kur bibliotēkas dārzā ir iestādīts arī latvijas simtgades ozols un pašā jūras krastā atrodas akmeņainā "Lieldienu sala". Pēc tam dodies uz Kaltenes putnu vērošanas torni, pie kura izlikts informācijas stends ar apkopotu piejūras mītošo putnu aprakstiem. Izzinoši! No torņa var redzēt arī vienu no Latvijā lielākajiem jūrakmeņiem – Grīļu dižakmeni. Tā apkārtmērs esot pat 15m!

Ejot cauri mežiem iespējams atrast lielus akmens krāvumus, ko dēvē par kalvām. Arī tā ir neparasta un unikāla parādība Latvijā.

Tev patiks arī šīs takas:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...