Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc auto savirze un tās regulēšana ir tik svarīga?

Photo by Griffin Wooldridge on Unsplash

Photo by Griffin Wooldridge on Unsplash

Ir īstais laiks, kad rūpīgi veikt automašīnas apkopi, jo bedrainie ceļi darījuši savu, lai krietni pabojātu auto stāvokli. Viens no pieprasītākajiem autoremonta pakalpojumiem ir auto savirzes jeb savērsuma-sagāzuma regulēšana.

Kas tiek darīts savirzes regulēšanas procesā?

Lai gan plašāk to sauc vienkārši par savirzes regulēšanu, autoservisu profesionāļi precizē, ka savirze iekļauj mazliet vairāk: automašīnas riteņu novietojumu horizontāli attiecībā pret braukšanas virzienu jeb savērsumu, kā arī riteņu vertikālo novietojumu attiecībā pret zemi jeb sagāzumu. Tieši tāpēc pareizāk būtu teikt savērsuma-sagāzuma regulēšana, un pēc šāda principa to arī regulēt, lai riteņu novietojums būtu pareizs kā vertikāli, tā horizontāli.

Kāpēc savirze ir tik būtiska?

Pareiza savirze uzlabo automašīnas vadāmību, un attiecīgi arī drošību uz ceļa. Tādēļ savirzes regulēšana ir darbiņš, kas veicams obligāti pēc noteiktiem piekares remonta darbiem. Taču to vēlams darīt arī periodiski, lai būtu pārliecība par pareizu piekares regulējumu, kā arī šādos gadījumos:

 1. Ja stūres rats neatrodas taisni vidējā pozīcijā
 2. Auto “velk” uz vienu vai otru pusi
 3. Riepu iekšmalas vai ārmalas nodilst pastiprināti
 4. Pēc stūres iekārtas vai ritošās daļas remonta
 5. Līdz ar jauna riepu komplekta uzstādīšanu

Neveicot savirzes regulēšanu minētajos gadījos, var riskēt ar to, ka

 1. Riepas nodils nevienmērīgi
 2. Palielinātas rites pretestības dēļ pieaugs arī degvielas patēriņš
 3. Saķere ar ceļu nebūs īsti laba un auto vadāmība var pasliktināties, savukārt bremzēšanas ceļš – kļūs garāks
 4. Stūres stāvoklis vidējā pozīcijā nebūs pareizs
 5. Palielinās slodze ritošās daļas elementiem

Kur veikt savirzes regulēšanu?

Ne katrs serviss gan šo pakalpojumu pats piedāvā, jo ne visos servisos ir pienācīgi aprīkots stends. “Mastermotors” serviss gan saviem klientiem katrā vizītē atgādina par savirzes regulējuma svarīgumu. Šajā servisā šo pakalpojumu veic, izmantojot jaunākās paaudzes lāzertehnoloģijas Fasep riteņu ģeometrijas stendu, kurā lasītāja galvas tiek uzstādītas un balstītas pret riepu. Tādējādi procesā netiek bojāts riteņa disks ar skavām, kā arī tiek samazināts sagatavošanās laiks.

Cik izmaksā savirzes regulēšana?

Savirzes regulēšanā tiek iekļauta arī ritošās daļas diagnostika, un labā autoservisā to veiks bez maksas, lai būtu pilna pārliecība par automašīnas nevainojamo tehnisko kārtību. Par cenu, kas gan atkarīga no automašīnas piekares uzbūves un tehniskā stāvokļa (sākot ar 25 EUR par pakalpojumu), tiek iekļauts:

 1. Bezmaksas piekares diagnostika
 2. Savērsuma–sagāzuma regulēšana
 3. Krāsaina izdruka ar regulējuma mērījumiem pirms un pēc
 4. Konsultācija par regulējuma rezultātu

Nebojā riepas un uzlabo sava auto vadāmību un drošību – piesaki savirzes regulēšanu!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...