Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc automašīnā nestrādā kondicionieris?

Auto kondicionieris, Image by NoobInNature NIN from Pixabay

Ja automašīnas gaisa kondicionieris jeb A/C nestrādā kā pieklājas, tad saulainā un karstā laikā pēdējā lieta, ko gribas darīt, ir doties tālākos braucienos pie dabas. Lai piedzīvojumi tomēr notiktu un tos varētu izbaudīt komfortablos apstākļos, nepieciešams laikus diagnosticēt un novērst problēmu kondicionēšanas sistēmā.

Kādi var būt iemesli, kāpēc mašīnā nedarbojas A/C?

  • Noplūde dzesētājā

Noplūde var rasties dažādās vietās, tāpēc var būt grūti to noteikt precīzi. Visbiežāk sastopamās vietas, kur tiek konstatētas noplūdes, ir A / C šļūteņu savienojumi. Dažreiz ir iespējams redzēt eļļainu vielu, kas uzkrājas ap šo savienojumu, kas, iespējams, ir noplūdes avots. Lai to novērstu iespējams izmantot hermētiķi, kas īpaši paredzēts gaisa kondicionēšanas sistēmām.

  • Bloķēts / aizsērējis kondensators

Lielākajā daļā transportlīdzekļu kondensators atrodas automašīnas priekšpusē, tādēļ nebūs grūti redzēt, vai kaut kas to bloķē.

  • Saplīsis kondensators

Ja nav atrodams, ka kaut kas bloķē kondensatoru, iespējams, tas ir saplīsis pavisam un, parasti, vienīgais veids, kā novērst šo problēmu, ir ar kondensatora pilnīgu nomaiņu.

  • Problēmas mašīnas elektronikā

Elektriskās problēmas ir vienas no visgrūtākā diagnosticējamajām, kad A / C nedarbojas. Pirmkārt, jāveic vizuāla visu vadu pārbaude, lai redzētu, vai kādi no vadiem nav salauzti vai izliekti. Ja tiek konstatēti bojāti vadi, tie jālabo ar elektrisko lenti vai jāaizstāj pavisam. Diagnostiku vislabāk veikt servisā pie pieredzējuša automehāniķa.

  • Nestrādājoši dzesēšanas ventilatori

Ja ventilatori nedarbojas pareizi, kondicionieris var nesaņemt pienācīgu dzesēšanu. Ar laiku tas var novest pie situācijas, ka no A/C nāk tikai karsts gaiss. Labākais veids, kā pārbaudīt, vai dzesēšanas ventilators ir salauzts, ir vizuāla pārbaude vai ventilatoram nav plaisas. Ventilatora nomaiņa ir vienīgais veids, kā risināt šo jautājumu.

  • Sabojājies kompresors

Kompresors visbiežāk sabojājas, ja ilgstoši netiek izmantots. Proti, ja visu ziemu tas bijis pasīvā režīmā un sākoties siltumam, pēkšņi tiek iedarbināts, šis šoks var radīt kompresorā bojājumus. Lai no šādām situācijām izvairītos, ieteicams visa gada garumā, trīs reizes nedēļā iedarbināt kondicionieri uz pilnu jaudu un ļaut tam darboties 15-20 min.

Autoservisa "IGLIT" profesionālie un pieredzējušie meistari veic ritošās daļas, un bremžu sistēmas darbus, kondicionieru uzpildi un remontu, kā arī elektroiekārtu, dzinēju un virsbūves remontus.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...