Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc izgāžas Jaunā gada apņemšanās

2021.gads (Image by Tumisu from Pixabay)

Pirms svētku laiks ir īstais brīdis, kad novērtēt – vai ir izdevies realizēt visus plānus un ieceres, kuras pērnajā gadumijā tika sarakstītas uz lapas? Vai atceries ar kādu entuziasmu plānoji atmest smēķēšanu, ēst veselīgāk, mazāk laika pavadīt neproduktīvi pētot sociālos tīklus, iemācīties braukt ar longbordu, regulāri vingrot, izlasīt vismaz 1 grāmatu mēnesī, nenest darbu uz mājām un katru nakti laicīgi iet gulēt? Tagad, visticamāk, jau esi aizmirsis, ka kaut kas tāds vispār bija ieplānots.

Kas tieši mums traucē sasniegt mērķus?

  • Tu gribi visu un uzreiz, izturoties pret maratonu kā pret sprintu

Tev nav jākļūst par jaunu cilvēku vienas nakts laikā. Apņemšanās katru nākamo dienu paveikt lietas par kripatiņu labāk, būs pareizais ceļš, kas novedīs pie plānotā mērķa sasniegšanas.

  • Tu pārāk daudz par to domā un pārāk maz dari

Tu esi visu izanalizējis, pārdomājis, sācis jau uztraukties par iespējamajiem sarežģījumiem procesa laikā, tikai neesi sācis vienu – kaut ko reāli arī darīt, lai tuvotos savam mērķim.

  • Tu pārāk stipri centies un neizbaudi procesu

Ja vien mērķis nav bijis kļūt par ideālo cilvēku, kurš nekad nekļūdās – atslābsti. Iemācies priecāties un izbaudīt katru sasniegumu un nekrist izmisumā par periodiskiem kritieniem. Kamēr vien neesi pavisam padevies – tu visu dari pareizi.

  • Tu nesaņem atbalstu no apkārtējiem

Ne velti saka – viens nav karotājs. Ja apkārt ir negatīvi cilvēki, kas neiedrošina un nepriecājas par taviem sasniegumiem, gluži vienkārši jāmeklē jauni domubiedri.

  • Tu zini ko tu gribi, bet nezini kāpēc

Kad būsi sevī atradis atbildi uz jautājumu, kāpēc tieši gribi, piemēram, iemācīties spāņu valodu, būs daudz vieglāk saglabāt motivāciju dienās, kad gribēsies atmest ar roku

  • Tu sev netici

Kā mēdz teikt – bailes ir slikts arguments. Ja baidies no neizdošanās un mazā balstiņa tavā galvā atkal un atkal atkārto, ka nekas nesanāks, visticamāk tā arī notiks. Starp tevi un kāroto mērķi visbiežāk ir tikai viens šķērslis – tu pats.

Lasi arī šos rakstus: