Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc kardio treniņi ir svarīgi?

Skriešana, kardiotreniņš, Image by Candid_Shots from Pi

Katrs, kurš ikdienā nodarbojas ar sportu, piekopj arī kardio treniņu vingrinājumus. Bet par tiem ir dzirdējis teju katrs. Kāpēc gan kardio treniņi ir tik svarīgi?

Kas ir kardio treniņš?

Kardio jeb aerobie vingrojumi ir nepārtrauktas muskuļu darbības, diezgan zemas intensitātes treniņi, kas pildāmi vismaz 5 minūtes un ilgā laika periodā, dinamiski atkārtojot, piemēram, skriešana, peldēšana, riteņbraukšana, iešana. Pieaugušam cilvēkam nedēļā kardio treniņus vajadzētu veikt 75 līdz 150 minūtes jeb 3 – 4 reizes nedēļā.

Kādu efektu dod kardio treniņi?

  • Pirmkārt un galvenokārt ar kardio treniņiem jau pašā atslēgvārdā “kardio” slēpjas tā ietekme uz sirds veselību. Kardio treniņi stiprina sirds muskuli.
  • Regulāri kardio treniņi ir efektīvs veids cīņai ar lieko svaru. Šo treniņu laikā intensīvi tiek veicināts metabolisms, kas dedzina taukus, pietam rezultāts manāms ātri.
  • Tā kā kardio treniņu laikā sirds tiek intensīvi noslogota, tai aktīvāk jāpiegādā asinis, līdz ar to tiek stiprināta imunitāte, kā arī tiek regulēts cukura līmenis asinīs.
  • Veicot regulāri kardio treniņus, ātri vien uzlabosies arī garīgā pašsajūta – uzlabojas garastāvoklis, mazinās stress un uzlabojas arī miega kvalitāte.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...