Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc ledusskapis nestrādā kā nākas?

Photo by Enrico Mantegazza on Unsplash

Photo by Enrico Mantegazza on Unsplash

Brīdī, kad ledusskapis nepārtraukti sasaldē tajā noglabātos produktus, vai pretēji – neuzglabā aukstumu un izdala šķidrumu gan iekšpusē, gan ārpus tā, liekas, ka pie vainas noteikti vainojams karstums, kas šobrīd piemeklējis mūsu platuma grādus. Taču tā nebūt nav, ārējiem faktoriem, tas ir, istabas temperatūrai reti kad ir liela ietekme uz ledusskapja funkcionalitāti.

Sadzīves tehnikas veikala “Verners DE” pārstāvji komentē, ka visbiežāk pie ledusskapja niķošanās vainīga kāda sīka problēma, ko iespējams paša spēkiem atrisināt.

Ledusskapis nestrādā šādos gadījumos:

  • Aizķepis ledusskapja ūdens filtrs

Vai zināji, ka katra ledusskapja iekšpusē, tuvāk zemākajam nodalījumam, atrodas ūdens filtra piltuvīte, kas savāc piles, kas rodas kondensācijas procesā no ledusskapja virināšanas? Šī piltuvīte arī ir atbildīga par to, lai ledusskapis neatstātu nepatīkamas peļķes un plaukti nebūtu nopilējuši ar ūdeni, taču, ja piltuve ir aizsprostojusies ar kādu ēdiena palieku, aizsalusi vai aizduļķojusies no ilgas netīrīšanas, ūdenim nav kur palikt un tas krājas ledusskapja iekšienē, ar laiku iztekot arī no ledusskapja uz grīdas. Regulāri pārbaudi piltuvi, lai pārliecinātos, ka tā ir tīra un var veiksmīgi pildīt savu funkciju! Gadījumā, ja tā ir aizsalusi, būs nepieciešams atsaldēt ledusskapi pa visam un slēgt iekša no jauna, pēc tam visam vajadzētu darboties labi.

  • Ledusskapis ir apsegts ar kādu audumu

Lai gan istabas temperatūra neietekmē tehnikas darbību, segas, auduma vai dvieļa gabals, ko esi pārklājis pār ledusskapi, iespējams, dekoratīvu iemeslu vai praktiskas funkcionalitātes dēļ, kaitē tam. Turot to apsegtu, radiatora karstums neizplatās telpā, bet gan turpina karsēt ledusskapja ārējo virsmu, kas veicina ierīces pārkaršanu, līdz ar to tā nedarbojas pareizi.

  • Ledusskapis atrodas tiešā saules staru ietekmē vairākas stundas dienā

Līdzīgi kā iepriekš minējām, istabas temperatūrai nav ietekmes, bet, ja ledusskapis tiek pakļauts tiešiem saules stariem, rezultāts nebūs pozitīvs. Sadzīves tehnika tērēs vairāk enerģijas, lai uzglabātu aukstumu, taču ne vienmēr tas izdosies veiksmīgi, darbojoties intensīvāk, radiators var pārkarst un ledusskapis vienkārši saies uz “īso”, nespējot nodrošināt vēlamo temperatūru. Ja no saules stariem virtuvē nav iespējams izvairīties, tad iegādājies nakts aizkarus vai ierīko aizbīdamās žalūzijas, kas bloķēs tiešos saules starus.

  • Starp ledusskapja radiatoru un sienu nav pietiekami liela atstarpe

Ja iepazinies ar ledusskapja lietošanas instrukciju, zināsi, ka nevienai no ledusskapja sienām, īpaši aizmugurējai, kur atrodas radiators, nav jāatrodas cieši piespiestai pie sienas. Tomēr, ja pamācību nometi malā, tikpat vieglprātīgi, cik internetā atzīmē ķekšus pie “iepazinos ar noteikumiem”, tad šo punktu veiksmīgi būsi palaidis garām. Ja atstarpes nebūs – ledusskapis pārkarsīs un nevarēs pildīt savu funkciju!

  • Uzstādīta nepareizā temperatūra vai aukstuma režīms

Ledusskapja iekšpusē parasti atrodas kloķītis vai podziņas, kuras iespējams manuāli regulēt, uzstādot režīmu vai ledusskapja iekšējo temperatūru. Nereti uzgriežam nepareizo temperatūru – par aukstu vai siltu, vai uzstādām nepareizo režīmu. Atrodi lietošanas instrukciju un iepazīsties ar to, kas tur rakstīts, tad varēsi secināt, kuru režīmu uzstādīt, vai cik tālu pagriezt aukstuma rādītāju.

Pēdējā iespēja, kāpēc ledusskapis nestrādā, protams, ir – ledusskapis ir vecs un nokalpojis savu laiku. Šo vari risināt tikai vienā veidā – iegādājoties jaunu ledusskapi. Ja šis ir tavs gadījums, tad apmeklē vde.lv un atrodi sev piemērotāko ledusskapi!

Photo by Enrico Mantegazza on Unsplash

Photo by Enrico Mantegazza on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas