Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc mans suns mani laiza?

Suņa buča, Image by Roman Michael Gottfried from Pixabay

Suņa buča, Image by Roman Michael Gottfried from Pixabay

Ikreiz, kad pārnāc mājās, Tavs suns metas Tev virsū un sniedz slapju, sirsnīgu buču? KO tas nozīmē? Vai tiešām suns šādi izrāda mīlestību? Izrādās – jā, un ne tikai! Visticamāk, ka Tavs suns ļoti priecājas tevi atkal redzēt, taču tas nav vienīgais iemesls, kādēļ viņš tevi laiza.

Pieķeršanās izrādīšana, protams, ir viens no izplatītākajiem ielesliem, kādēļ suns saimnieku apber ar savām slapjajām bučām. Turklāt kucēni šādā veidā arī nomierinās.

Šī mīlestība strādā abos virzienos - ja suns laiza saimnieka seju un īpašnieks pozitīvi atbild ar apskāvieniem, skūpstiem vai rotaļām, suns noteikti vēlēsies atkārtot šo uzvedību.

Taču, ja suns izteikti alkst nolaizīt Tavas sasvīdušās rokas vai kājas, iespējams, tam ir pavisam cits iemesls - caur sviedriem izdalās feromoni, ko suņi spēj atpazīt, lai labāk izprastu mūsu garastāvokli. Viņi diezgan labi spēs saprast, vai esi laimīgs vai noraidošs, īgns vai priecīgs….Tāpat suns grib zināt, kur tu esi bijis, ko ēdis… Viņš vislabāk to spēs noteikt, nolaizot tevi.

Tāpat dažkārt suns gatavs uz visu, lai dabūtu ko ēdamu – ja nupat esi pusdienojis un no tavas mutes vēl dvako ceptas vistiņas smarža un lūpu kaktiņā ieķērusies kāda drupača – suns, visticamāk, gribēs to nolaizīt. Tāpat sunim var patikt sāļā garša uz mūsu ādas.

Patiesībā izrādās, ka suņi spēj arī izrādīt empātiju un izrāda to ar laizīšanu. Tās ir viņa rūpes par mums, kad viņš redz, ka esam satraukti.

Ja suns laiza Tavu roku, tas liecina par pakļaušanos Tev kā sava bara vadonim. Starp citu, tā dara arī vilki savvaļā – laiza savu vadoni.

Ko darīt, ja suņa laizīšana ir pārāk intensīva un apgrūtinoša?

Centies saprast, cik bieži un cik intensīvi suns tevi laiza, - tas var palīdzēt saprast, kā viņš jūtas.

  • Dažkārt tas var būt trauksmes signāls – iespējams, tavs suns ir noraizējies, ilgi palicis viens, pārdzīvojis stresu, tādēļ steidzami cenšas mijiedarboties ar jums, lai nomierinātos.
  • Tāpat laizīšana var liecināt, ka suns vēlas Tavu uzmanību vai arī varbūt ir izsalcis un grib, lai tu par viņu parūpējies, galu galā suņi ir pilnībā atkarīgi no īpašnieka mīlestības un rūpēm par viņu labklājību.
  • Lai saprastu ko suņa laizīšana varētu nozīmēt, pavēro viņa ķermeņa valodu! Gara un relaksēta laizīšana būs mīlestības izrādīšana.
  • Ja laizīšana ir mazāka un vairāk koncentrējas mutes vai deguna apvidū, tas var nozīmēt, ka suns mēģina savākt vairāk informācijas par tevi.
  • Ja laizīšana ir izmisīga un nemitīga, tas varētu būt arī veids, kā mēģināt sazināties ar tevi.
  • Protams, viņš priecājas arī Tevi redzēt, bet tikpat labi tas var nozīmēt, ka suns vēlas, lai par viņu rūpētos, vai ka ir pienācis laiks kaut ko uzkost!

Lai gan visi suņi ir pazīstami ar izcilu ožu, dažām šķirnēm ir vairāk receptoru nekā citām, un tāpēc tās ir daudz jutīgākas pret jaunām smaržām un garšu - un tas, savukārt, var ietekmēt to, cik daudz jūsu suns tevi laiza. Piemēram, galvenie laizīšanas meistari ir taksīši, bet lieliski šai jomā ir arī bīgli, foksterjeri, Vācu aitu suņi. Ja tev ir šādas šķirnes suns – esi gatavs gariem un biežiem skūpstiem!

Izlasi arī:

Sunim sauss deguns - ko tas var nozīmēt?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...