Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc nedrīkst izraut sirmos matus?

Mati, Photo by Element5 Digital on Unsplash

Mati, Photo by Element5 Digital on Unsplash

Patiesība ir tāda, ka mēs visi kādā dzīves posmā sākam kļūt sirmi, pieņemam to vai nē. Lai gan sirmie mati ir pilnīgi dabiski, tikai to ieraudzīšana uz savas galvas izraisa iekšēju instinktu tos nekavējoties izvilkt. To darīt nedrīkst. Kāpēc?

Mīts: Izrauj vienu sirmu, izaugs trīs vietā – vai patiesība?

Plaši izplatīts uzskats ir, ka izraujot vienu sirmu matu, vairāki sirmi izaug vietā. Šis mīts patiesībā ir aplams. Tas, ko Tu darāt ar vienu matu, nevar izplatīties kā infekcija. Apkārtējie mati nekļūs sirmi, kamēr to folikulu pigmenta šūnas nemirst.

Tātad, kāpēc tāda panika par sirmu matu plūkšanu? Sirmo matu īslaicīgai izraušanai nav nekādu labumu, patiesībā ir vien sliktākas sekas.

Katram mats folikulam ir tikai viens mati, kas spēj augt. Kad mats nosirmo, pigmenta šūnas folikulā, kas ieskauj matus, jau ir mirušas. Citiem vārdiem sakot, izplūcot sirmus matus, tā vietā iegūsi tikai jaunus sirmus matiņus, tāpēc jebkura izplūkšana ir gandrīz bezjēdzīga, jo Tu vienkārši aizkavē neizbēgamo.

Ilgtermiņā faktiski tiek nodarīts vairāk ļauna nekā laba. Matu izplūkšana var traumēt matu folikulu, un to var sabojāt folikulu tiktāl, ka tajā vairs neaugs mats. Aizmirsti par sirmiem matiem — ja plūkāsi tos, ar laiku tur nebūs nekādu matu. Ja esi sērijveida matu plāukātājs, atkārtota "izraušanas trauma" var pat izraisīt infekciju, rētu veidošanos un kailus plankumus. Galu galā tas radīs matu izkrišanas un plānāku matu izskatu.

Vai rūpīgi izraujot matus var izvairīties no negatīvām sekām?

Ja uzskati sevi par lietpratēju matu raušanā, iespējams, domā, ka vari rūpīgi izraut matus, neradot bojājumus. Taču rīkojies piesardzīgi — iemesls, kāpēc cilvēki domā, ka plūkšanas laikā tiek piesaukti vairāk sirmie mati, ir tāpēc, ka tie izskatās pamanāmāki uz skalpa. Kad folikuls ražo mazāk melanīna, tam ir tendence ražot arī mazāk sebuma, tāpēc sirmiem matiem ir atšķirīga tekstūra nekā pārējām, pigmentētajām šķipsnām. Labākajā gadījumā pelēkie mati, kas ataug atpakaļ to vietā, būs raupji — rupjāki, biezāki un pamanāmāki par tiem, kas bija iepriekš.

Ko darīt, ja pamani sirmus matus?

Vislabākais, ko darīt, ja pamani sirmus matus, ir tos ignorēt — tas galu galā notiek ar labākajiem no mums. Atceries – iespēja novecot ir dāvana, kura netiek dāvāta visiem! Vienkārši vari krāsot matus atpakaļ sākotnējā krāsā pie sava friziera. Bet, ja ir sirma šķipsna, no kuras noteikti jāatbrīvojas steidzami, ļoti uzmanīgi nogriez to, nevis noplūc. Un, protams, Tu vienmēr vari to pieņemt — pelēkā krāsā ir sudraba odere. Galu galā vecumā ir gudrība, tāpēc uzskati šos izcilos gadu mājienus par gudrības vainagu.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...