Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc sunim nedrīkst dot vīnogas un rozīnes?

Suns (Image by Free-Photos from Pixabay)

Suns (Image by Free-Photos from Pixabay)

Bieži vien, vēloties palutināt savu mīluli ar kādu citādāku un it kā veselīgāku našķi, mēs neapzināti varam kaitēt dzīvnieka veselībai. Viens no šādiem pārtikas produktiem ir vīnogas. Vai zināji, ka tās suņiem nekādā gadījumā nedrīkst dot?

Ko vīnogas var nodarīt suņa veselībai?

Vīnogas un rozīnes cilvēkam ir ļoti veselīgi našķi, bet sunim šie pārtikas produkti ir toksiski. Tie satur mikrotoksīnus, kas pat pavisam mazos daudzumos būtiski ietekmē suņa veselību un var novest pie pēkšņas un akūtas nieru mazspējas. Pirmās pazīmes, ka suns tomēr ticis pie kādas vīnogas un viņa veselība ir pasliktinājusies, ir vemšana. Sunim ātri paaugstinās asinspiediens, bet dienas laikā situācija var krasi pasliktināties - suns var kļūt izteikti miegains, mazkustīgs un nomākts, līdz vispār vairs nereaģē un iestājas koma. Lielā daudzumā tās var novest pie mīluļa nāves.

Augstāk minētās problēmas nav raksturīgas visiem suņiem, bet vēl aizvien veterinārārsti un dzīvnieku speciālisti nespēj rast atbildi, kāpēc vienam sunim vīnogas neko ļaunu nenodara un citam tās var būt letālas. Lai lieki neriskētu ar četrkājainā drauga veselību un nejauši nenodarītu viņam pāri, iesakām tomēr no tām atturēties un vīnogas un rozīnes turēt aizveramā plauktā vai kādā augstā vietā, kur mājdzīvnieks tās neredz un tām netiks klāt. Ja tomēr ir redzamas kādas no augstāk minētajām pazīmēm un pastāv bažas, ka suns pirms tam ēdis vīnogas vai rozīnes, steidzami jāmeklē veterinārārsta palīdzība.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...