Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas iekrāso zobus un kā tos atkal padarīt baltus?

Ēdieni, kas iekrāso zobus. Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Ēdieni, kas iekrāso zobus. Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Smaids noteikti ir pievilcīgāks, ja zobi ir balti, nevis dzelteni. Pastāv viedoklis, ka dzeltenīgi zobi ir dabiski un zobu baltumu rada zobupastas lietošana, nevis zobu tīrīšana. Tomēr viens ir skaidrs: ir lietas, ka zobus iekrāso vēl dzeltenākus, un tas nav ne dabiski, ne veselīgi, ne pievilcīgi. Zobu balināšana kā reiz ir procedūra, kas palīdz zobiem atgūt to dabisko krāsu. Turklāt mūsdienās zobu balināšana nebūt nekaitē zobiem, kā tas tika uzskatīts agrāk. Eiropas Savienībā tiek stingri regulēts zobu balināšanas līdzekļu sastāvs, lai balināšana nenodarītu neatgriežamu kaitējumu zobu emaljai.

Kas veicina zobu iekrāsošanos?

Ja neņemam vērā dažādus medicīniskus iemeslus (medikamentu lietošana vai ķīmiskās terapijas pielietojums), zobu novecošanos u.tml., zobus iekrāso visparastākie ikdienas paradumi un uzturs:

  • Smēķēšana
  • Sarkanvīns
  • Kafija
  • Melnā tēja
  • Kurkuma, karijs, safrāns u.c. krāsojošas garšvielas
  • Balzamiko etiķis
  • Sojas mērce
  • Dažādas ogas
  • Tomātu mērce
  • Bietes
  • Saldumi
  • Saldinātās sulas un limonādes

Tā kā diezin vai ir kāds, kurš uzturā nelieto itin neko no minētā, tad grūti pateikt, kāda tad īsti ir zobu dabiskā krāsa. To pēc zobu higiēnas varēs noteikt vairs tikai higiēnists.

Zobu balināšana mājās – vai droši?

Ja esi nolēmis, ka tomēr vēlies ja ne žilbinošu Holivudas smaidu, tad vismaz dabiski baltākus zobus, noteikti vērts konsultēties pie higiēnista par piemērotākajiem veidiem tavai zobu emaljai un taviem paradumiem, kas veicinājuši zobu iekrāsošanos.

Protams, var mēģināt zobus balināt arī mājas apstākļos, taču atceries, ka zobus nekādā gadījumā nedrīkst balināt, pirms tie ir savesti kārtībā pie higiēnista vai zobārsta. Ir jānoņem zobakmens un liekais pigments, kas radies uz zoba emaljas. Tomēr ir labā ziņa – ir dažādi paņēmieni, ko vari izmēģināt.

Ja izvēlies baltināt zobus mājas apstākļos – izlasi šo rakstu un uzzini, kādas ir atšķirības mājas balināšanai un zobu balināšanai pie zobārsta.

Zobu balināšanas veidi

Tavs higiēnists var palīdzēt tev izvēlēties labākās metodes Tavu zobu baltināšanai, kā arī izvērtēs, vai tavus zobus vispār drīkst valināt, jo zobu balināšana ir nopietns lēmums un ir virkne faktoru, kas ir jāņem vērā, lai zobu balināšana būtu droša.

Taču tipiskākās zobu balināšanas metodes ir:

Sodas strūklas tehnoloģija. Parastai, ikdienišķai lielā pigmenta noņemšanai higiēnisti izmanto Air-Flow jeb sodas strūklas tehnoloģiju un balināšanu ar ultraskaņu.

Zobu balināšana ar UV spektra lampu. Lielākam efektam tiek izmantotas jau citas metodes, gan izmantojot lāzera, gan ķīmijas piedāvātās tehnoloģijas. Vispieprasītākā profesionālā balināšanas metode ir t.s. ZOOM balināšana ar “PHILLIPS ZOOM!” UV spektra lampu.

Zobu balināšana ar lāzeru – kā tas notiek – esam aprakstījuši atsevišķā rakstā, izlasi!

Balināšanas gēli. Balto zobu iegūšanai tiek izmantoti arī dažādi zobu balināšanas gēli un kapes, tostarp lietošanai mājās, taču arī tos vislabāk pasūtīt tieši pie sava higiēnista.

Reizēm zobi pēc balināšanas var palikt Jutīgi. Uzzini, kā zobārsts var palīdzēt tikt galā ar jutīgiem zobiem!

Savukārt dažreiz ar balināšanu vien nepietiks – piemēram, ja dzelteni nav kļuvuši visi zobi, bet kāds konkrēts, piemēram, viens priekšzobs ir kļuvis tumšāks, noteikti jāapmeklē zobārstu un jāskatās individuāls risinājums.


Ēdieni, kas iekrāso zobus. Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Ēdieni, kas iekrāso zobus. Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas