Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Māmiņu pārvērtības jeb Mommy Makeover

Foto: Andrea Piacquadio, Pexels.com

Foto: Andrea Piacquadio, Pexels.com

Bērniņa ienākšana pasaulē ir ļoti skaists, tomēr arī transformējošs periods sievietes dzīvē. Mazuļa iznēsāšana, dzemdēšana un zīdīšana maina sievietes ķermeni. Viena māmiņa pēc grūtniecības veikli atgūst savu formu, cita sadzīvo ar šīm pārmaiņām, bet vēl kādai cita tas var sagādāt milzu fizisku un psiholoģisku diskomfortu. Ja izstiepto ādu un krūtis neizdodas savest kārtībā ar sportu, veselīgu uzturu un kosmētiskām procedūrām, palīdzēt var arī tādi mūsdienīgi risinājumi kā krūšu un vēdera korekcijas operācijas jeb tā dēvētās māmiņu pārvērtības. Kas ir māmiņu pārvērtības un kādos gadījumos tās var palīdzēt, konsultē Plastikas ķirurģijas klīnikas plastikas ķirurgs Dr. Kristaps Blūms.

Kas ir māmiņu pārvērtības?

Māmiņu pārvērtības jeb Mommy Makeover ir apzīmējums, ko parasti attiecina uz kosmētisko procedūru kombināciju, kuru mērķis ir palīdzēt sievietēm uzlabot ķermeņa izskatu pēc bērniņa nākšanas pasaulē Šīs operācijas var ietvert gan krūšu palielināšanu un pacelšanu, gan vēdera plastiku, tauku atsūkšanu un citas operācijas, lai novērstu ķermeņa izmaiņas, kas notikušas grūtniecības un zīdīšanas laikā. Dr. Blūms norāda, ka viņa praksē uz konsultāciju bieži ierodas sievietes, kuras pēc grūtniecības un bērniņa barošanas nejūtas komfortabli ar krūšu vai vēdera izskatu. “Biežākās sūdzības ir krūšu noslīdējums vai izmēra samazinājums un izstiepta vēdera āda, kuru nevar savilkt ne ar diētām, ne sportu. Šādos gadījumos risinājums ir operācija,” stāsta plastikas ķirurgs.

Vēdera plastika

Gan pēc grūtniecības, gan izteiktas notievēšanas vēdera āda var mainīt savu izskatu. Grūtniecības laikā vēdera āda izstiepjas, zaudē tvirtumu un nereti tā arī neatgriežas iepriekšējā stāvoklī. Ja ir vēlme uzlabot vēdera priekšējās sienas izskatu, risinājums var būt vēdera plastika jeb abdominoplastika. Tā ir ķirurģiska operācija, ar kuras palīdzību var likvidēt lieko ādu un taukus no vidukļa un vēdera lejasdaļas, kā arī nostiprināt vēdera priekšējās sienas muskuļus. Savukārt, ja nepieciešams atbrīvoties no nevēlamā tauku slāņa dažādās problēmzonās, piemēram, vēdera un gurnu rajonā, apakšstilbu vai augšstilbu rajonā, iespējamais risinājums ir tauku atsūkšana jeb lipektomija.

Krūšu operācijas

Arī krūtis pēc dzemdībām un zīdīšanas bieži zaudē savu sākotnējo formu un izskatu. To var pieņemt kā sava ķermeņa dabiskas izmaiņas grūtniecības rezultātā, taču to var arī labot, ja krūšu izskats sagādā fizisku un psiholoģisku diskomfortu. Mūsdienās pieejamas dažādas krūšu plastikas operācijas, ar kurām uzlabot krūšu formu – krūšu palielināšana ar implantiem vai taukaudiem, krūšu pacelšana un formas korekcija (mastopeksija), kā arī krūšu samazināšana. Dāmām, kuras iespējams plāno ģimenes pieaugumu arī nākotnē, ir svarīgi zināt, ka krūšu pacelšanas un palielināšanas operācijas neietekmē nākamo grūtniecību, kā arī iespēju barot bērnu ar krūti, jo operācijas laikā piena dziedzeri un krūtsgali netiek traumēti.

Pirmais solis – konsultācija pie plastikas ķirurga

Ja vēdera un krūšu izskats ir jautājums, kas liek mulst vai rada diskomfortu un ir vēlme to mainīt, pirmais solis ir konsultācija pie plastikas ķirurga, kuras laikā var uzzināt visu par operāciju iespējām, materiāliem, tehnikām, atveseļošanos un citiem interesējošiem jautājumiem. “Labi apzinoties, cik sievietei šis periods ir ļoti transformējošs un sensitīvs, vienmēr cenšos izskaidrot visus procesus un iespējas ar vislielāko iejūtību, minot arī to, ka lēmums nekad nav jāpieņem uzreiz. Ir iespēja doties mājās, pārdomāt visus piedāvātos risinājumus, tāpēc uz pirmo konsultāciju ieteiktu skatīties kā uz iepazīšanos un informācijas ievākšanu. Mēs esam tikai par to, lai paciente justos ērti ar savu lēmumu un mēs kopā atrastu labāko un drošāko risinājumu, kā uzlabot dzīves kvalitāti,” skaidro Dr. Blūms.

Plastisko operāciju piedāvājums māmiņām

Plastikas ķirurģijas klīnika piedāvā dažādus krūšu un vēdera plastikas risinājumus, kas piemēroti sievietēm pēc dzemdībām un bērna zīdīšanas perioda. Lai iepriecinātu māmiņas šajā pavasara periodā, klīnika sagatavojusi īpašu māmiņu pārvērtību piedāvājumu – iespēju veikt krūšu palielināšanas, formas korekcijas un vēdera plastikas operācijas ar lielisku atlaidi. Klīnikas piedāvājums ir spēkā konsultācijām martā un aprīlī, operācijām – maijā. Vairāk par piedāvājumu iespējams uzzināt klīnikas mājaslapā.

Foto: Andrea Piacquadio, Pexels.com

Foto: Andrea Piacquadio, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas