Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir saru dzīšana zīdaiņiem?

Bērniņš pirtī, foto - Pinterest

Bērniņš pirtī, foto - Pinterest

Saru dzīšana jeb pirtāža ir pirts procedūra zīdaiņiem, paraža kas tika ievērota jau senos laikos. Saru dzīšanu veic kopā ar mazulīša māmiņu, baudot pirti, un patiesībā tā ir bērniņa masāža siltā pirtī. Un ticējumi vēsta, ka tie bērniņi, kuriem veikta saru dzīšana, bauda saldāku miedziņu un esot mierīgāki.

Kas ir zīdaiņa sari?

Zīdaiņa sari, kas līdzinās vīriešu bārdas rugājiem, ir sierveida ziedes dziedzeri, kas pirms piedzimšanas bērniņa ādu aizsargā no izmirkšanas un atmiekšķēšanās. Kad mazulis piedzimis, viņam šie dziedzeri nav vajadzīgi un atmirst, pēc tam noberžas ar veco ādas slāni.

Kā notiek saru dzīšana?

Līdz pusgada vecumam, bet ne ātrāk kā nedēļu pēc dzimšanas, var veikt saru dzīšanu. Pirtāžu zīdainim veic ar mātes pienu vai kviešu ieraugu masējot ādā pirtiņā, aptuveni 60 grādu karstumā. Bērniņu nogulda uz linu audekla vai dvieļa un to noslauka ar kumelīšu tējas novārījumu. Pēc tam viegli ieper bērniņa muguru un pēdiņas ar liepas zaru slotiņu. Māmiņa ar savu krūts pieniņu veic vieglas apļveida masāžu bērniņa muguras daļai. Ja piens maz vai nav, to dara ar kviešu ieraugu. Pēc neilga laika no ādas sāk līst laukā sari. Tos noslauka ar kumelīšu tējas novārījumu un ieeļļo. Pati saru dzīšanas procedūra ne visiem bērniņiem ir tīkama, tādēļ iespējams, ka var tikt izrādīta nepatika, tomēr pareizi procedūru veicot, lielākoties bērniņi ir gandarīti un pirtāžas laikā bauda mātes gardo pieniņu.

Kad saru dzīšana nav ieteicama?

Saru dzīšanu vajadzētu atlikt uz vēlāku, ja paredzētajā pirtāžas procedūras dienā mazulis ir apaukstējies vai citādi apslimis. Bērniņam pēc saru dzīšanas ir jāatdziest pamazām, tādēļ to jau saģērbj pirtiņā un ietin siltā sedziņā.

Arī Lelde un Aivis Ceriņi mazulītim veikuši saru dzīšanu. Kāda ir viņu pieredze - noskaties zemāk - video!

Citi māmiņām noderīgi raksti:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...