Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāņem vērā, izvēloties siltumsūkni?

Sltumsūknis, foto - "Daikin Europe"

Ja Tev ir pienācis brīdis, kad jāizvēlas siltumsūknis, iespējams, ka Tev rodas jautājumi, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties piemērotāko siltumsūkni tieši Tavam mājoklim.

Seko ieteikumiem, pēc kā vadīties un izvēlies kvalitatīvu, Latvijā pārbaudītu un ilgstoši kalpojošu Daikin vai Thermia siltumsūkni.

Pie izvēles pievērs uzmanību:

Sagatavošanās:

Pirms kaut ko iegādāties ir jāsagatavojas. Siltumsūkņu uzstādīšanu veic specializētas firmas un meistari, kas var sniegt atbilstošu konsultāciju par labāko un efektīvāko risinājumu. Viņiem ir vairāku iekārtu pielietojuma pieredze un novērojumi par to darbību, taču lai atrastu piemērotāko iekārtu, vispirms ir jāapkopo informācija par pašu ēku, esošo vai plānoto apkures sistēmu un tai nepieciešamo temperatūru un siltuma jaudu. Te labi noderēs informācija par patēriņiem ar iepriekšējo apkures veidu un ēkas energo sertifikāts.

Siltumsūkņa veids:

Pēc darbības principa visi siltumsūkņi ir līdzīgi, taču to paveidi ir vairāki: gaiss- gaiss, gaiss-ūdens, ūdens-ūdens, dziļurbuma siltumsūknis, zeme-ūdens. Tie visi paredzēti apkures nodrošināšanai un lielākā daļa spēj nodrošināt arī karstā ūdens sagatavošanu un pat dzesēt vasarā, taču dažādos gadījumos un objektos, tiek pielietoti atšķirīgi risinājumi. Tas ir tāpēc ka katrā konkrētā situācijā viss ir atkarīgs no apkures sistēmas jaudas, veida , nepieciešamās padeves temperatūras, uzstādīšanas vietas un pieejamajiem resursiem ( kā piemēram zemes daudzums un augsnes veids), un protams investīciju apjoma. Tāpēc griežoties pie speciālista jānorāda pieejamie resursi un jāizvērtē katra veida priekšrocības izejot no konkrētās vajadzības.

Tehniskie un lietderības parametri:

Lai apkures sezonas laikā siltumsūknis būtu pietiekami spēcīgs, lai nodrošinātu nepieciešamo siltumu mājoklī, pievērs uzmanību siltumsūkņa jaudai un protams lietderības parametriem.

Kā viens no galvenajiem rādītājiem ir LIETDERĪBAS KOEFICIENTS COP vai SCOP.

Šis parametrs norāda kāda ir iekārtas lietderība pie noteiktiem apstākļiem. SCOP būs precīzāks, jo sevī ietvers dažādus laika apstākļus ziemas garumā kā arī visas darbības kas nepieciešamas iekārtas sekmīgai darbībai, kā piemēram atkausēšanos. Jo augstāks efektivitātes koeficients, jo lielāks ietaupījums par apkuri.

Protams salīdzinot dažādas iekārtas vai iekārtu sērijas būtu korekti izvērtējiet arī vai tās satur jaunākās paaudzes Inverter jeb mainīgās jaudas kompresoru, vai tajās ir jaunākās paaudzes aukstuma aģents R32 (ievērojami lietderīgāks un videi draudzīgāks), kāda ir iekārtu kopējā komplektācija. Bieži, lētākas iekārtas uzstādīšanai, būs nepieciešama vēl virkne detaļu, tvertņu un sūkņu, kuras būs jāpiepērk un jāuzstāda papildus. Iedomātā ekonomija būs iztērēta, turklāt visi papildus piederumi aizņems daudz telpas.

Atbilstība klimata zonai:

Tā kā siltumsūkņi kļūst arvien populārāki un pieprasītāki visā pasaulē tos piedāvā arvien vairāk kompānijas turklāt dažādām klimatiskajām zonām. Būtu prātīgi izvēlēties tādu siltumsūkņa modeli, kas ir piemērots aukstajām un mitrajām Latvijas ziemām. No siltumsūkņa pārdevēja vērts uzzināt, kāda ir izvēlētā modeļa atbilstība zemām gaisa temperatūrām, vai tam ir viss nepieciešamais, lai veiksmīgi atkausētos un novadītu kondensātu bez apsalšanas un bojājumu riska.

Thermia siltumsūkņi ir izstrādāti un tiek ražoti Zviedrijā, savukārt Daikin tiek ražots Beļģijā un satur virkni patentētu uzlabojumu, lai spētu atkausēties un novadīt drenāžas ūdeni tam nepatērējot papildus enerģiju.

Kvalitāte un ražotāja atbalsts:

Kad izvēlaties siltumsūkni, tas ir nozīmīgs lēmums, kas ietekmēs jūsu un Jūsu ģimenes komfortu turpmākos 12-15 gadus. Tāpēc iesakām nevadīties pēc lielākās atlaides bet izvēlēties pazīstamus zīmolus un ražotājus kuriem ir spēcīgs lokālais pārstāvis ar tehnisko atbalstu.

Kā piemēram Thermia un Daikin ir ražotāji ar vairāk kā 90 gadu pieredzi un savu produktu izstrādes centriem. Latvijā šie siltumsūkņi ir pieejami un jau sevi ir pieradījuši jau vairāk kā 20 gadus.

Bieži vien siltumsūkņu pionieru Daikin un Thermia radītie produkti, tiek kopēti un atdarināti no citu ražotāju puses, tādā veidā citu ražotāju jaunākie produkti ir kopēti un līdzvērtīgi šo ražotāju iepriekšējai paaudzei.

Jebkura atdarinājuma vai Ķīnā ražotas iekārtas parametri un lietderība būs krietni mazāka un visi iegādē ietaupītie līdzekļi pārvārtīsies lielākās ekspluatācijas izmaksās.

Esiet vērīgi izvēlaties siltumsūkni no ražotāja, kas ir specializējies uz to! Arvien biežāk zem pazīstamu zīmolu produktiem slēpjas Ķīnā ražoti produkti!

Siltumsuknis.lv sniegs profesionālu konsultāciju par pieejamajiem risinājumiem konkrēti Jūsu mājoklim. Mūsu rīcībā ir ražotāju izstrādāta programmatūra iekārtu piemeklēšanai un patēriņu prognozei konkrēti Latvijas klimatiskajos apstākļos. Mums ir liela datu bāze ar realizētiem Daikin, Thermia un citu zīmolu siltumsūkņu pielietojumu Latvijā un plašs montāžas partneru tīkls visā Latvijā.

Uztici savu klimatu vadošajam piegādātājam!

Lasi arī:

Kā izvēlēties kondicionieri vai gaisa siltumsūkni?

Dzesēšana – Thermia siltumsūkņa priekšrocība pār gāzes vai granulu katliem

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...