Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina par kapu pieminekļiem un kapu apmalēm?

Kapu pieminekļi, Photo by Matthias Zomer from Pexels

Kapu pieminekļi, Photo by Matthias Zomer from Pexels

Izvēlēties īsto kapu pieminekli ir atbildīgs uzdevums – tam jāpalīdz paturēt gaišā piemiņā aizgājējs un jākalpo arī nākamajām paaudzēm, lai radinieki spētu kapavietu viegli atrast. Tāpēc īpaša nozīme ir gan kapu pieminekļa materiālam, gan gravējumam.

Cik daudz kapu piemineklis izmaksās?

Kapu pieminekļa cenu veido:

  • Materiāla veids – piemēram, laukakmens ir lētāks, savukārt granīts – dārgāks
  • Izmantotais materiāla daudzums jeb tas, cik liels kapu piemineklis tiks izvēlēts
  • Pieminekļa apstrāde – papildus izmaksas radīs pulēta virsma, skaldītas malas, frēzējums
  • Gravējums – jo garāks teksts vai pat attēls jāiegravē, jo lielāka būs kopējā summa
  • Kapu pieminekļa uzstādīšana – ja vien pieminekli nav plānots uzlikt pašrocīgi, būs jāmaksā arī par uzstādīšanu.

Kādi ir granīta veidi?

Kapu pieminekļus var izgatavot no melnā granīta, auroras granīta vai pelēkā granīta. Melnais granīts ir šķietami populārākais, jo šķiet, ka gravējums tajos labi izceļas. Tomēr tas būs salasāms arī uz gaišākiem kapu pieminekļiem, jo gravējums tiek ietonēts.

Vai izvēlēties granīta vai betona kapu apmali?

Betona kapu apmales ir lētākas, tomēr granīts ir daudz izturīgāks, tāpēc izvēloties granīta apmali tā kalpos daudz ilgāk un nesāks drupt, atšķirībā no betona.

Kā nodrošināties pret granīta kapu apmaļu nozagšanu?

Diemžēl arī kapi nav pasargāti no garnadžiem, kuri zog kapu apmales. Lai samazinātu izredzes, ka tiks nozagta kapavietas granīta apmale ir iespējams tajā iegravēt aizgājēja iniciāļus vai dzimtas uzvārdu. Tas ir sava veida marķējums, kas padara apmali zaglim mazāk iekārojamu.

Vai jābetonē pamati, ja tiek uzstādīta kapu sētiņa?

Pamati ir jābetonē tikai tādā gadījumā, ja kapavieta ir teritorijā ar izteiktu slīpumu, lai to izlīdzinātu. Kapu sētiņai ir nepieciešams stingrs pamats, tāpēc, ja teritorija ir līdzena, pietiks, ja sētiņas pamatu veidos no iepriekš izlietiem betona blokiem, tos ierokot zemē un katru posmu salīmējot.

SIA “Dana” ir lielākais kapu pieminekļu izgatavotājs un apbedīšanas pakalpojumu sniedzējs Latgales reģionā. Atsaucīgi un saprotoši darbinieki parūpēsies, lai ikvienā situācijā tiktu atrasts risinājums.

SIA “Dana” izgatavo arī kapu apmales, žodziņus un kapu soliņus, veic gravēšanas darbus un portreta izveidi uz kapu pieminekļa.

Uzņēmums piedāvā arī transportēšanas un uzstādīšanas pakalpojumus kapu pieminekļiem un apmalēm.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...