Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāzina, pirms iegriezies pašapkalpošanās automazgātuvē?

Pašapkalpošanās automazgātuve, Photo by Ethan Sexton on Unsplash

Joko, ka lietus ir dabas dota automazgātava, diemžēl – ne pārāk efektīva. Cilvēki, kas satraucas par to, ka automātiskajās automazgātuvēs sukas varētu saskrāpēt auto krāsu vai nodarīt citus bojājumus, nereti izvēlas šo darbiņu paveikt pašu spēkiem. Vieni to dara “mājas kārtībā”, bet citi – izmanto pašapkalpošanās automazgātavas. Papšapkalpošanās automazgātuvēm ir virkne priekšrocību – galvenā ir fakts, ka pats vari kontrolēt, cik rūpīgi, cik spēcīgi un akurāti auto tiek mazgāts. Tāpat arī cena parasti ir zemāka nekā izmantojot tradicionālās automazgātavas, kur nu vēl gandarījums par paša paveikto darbu, kura rezultātā auto spīd un laistās! Taču ir arī daži mīnusi – jārēķinās, ka vari nošķiesties un saslapināties. Ja pats īsti labi neproti šo darbiņu veikt – arī pats vari sabojāt krāsu. Tāpat dažkārt jārēķinās, ka ierobežotajā laika periodā vari nepaspēt auto nomazgāt un tad ir labi, ja tev vēl ir atlikusi skaidra nauda, ko iemest automātā, lai mazgāšanu pabeigtu, taču ir nācies arī redzēt no automazgātavas aizbraucam saputotu auto, kura vadītājai nebija sīknaudas, lai pagarinātu mazgāšanas laiku. Skats bija amizants.

Padomi pašapkalpošanās automazgātavas izmantošanai:

  • Sagatavošanās auto mazgāšanai. Lielākā daļa pašapkalpošanās automazgātavas maksu aprēķina pēc mazgātavā pavadītā laika. Lai šo samazinātu – izdari pamata lietas jau pirms tam – noloki spoguļus, sagatavojies, iztukšo auto no liekajām mantām. Noteikti pārbaudi, vai logi, durvis un lūka ir aizvērti kārtīgi. Un vēl – pārliecinies, ka tev ir pietiekami daudz skaidras naudas (ja vien izvēlētā pašapkalpošanās automazgātava nepieņem maksājumu kartes), lai nepieciešamības gadījumā varētu pagarināt auto mazgāšanas laiku.
  • Auto novietojums. Novieto automašīnu tā, lai tev būtu pietiekami daudz vietas brīvi ap to pārvietoties, kā arī lai šļūtene ļautu sasniegt auto no visām pusēm. Uzmanies no saules. Ja iespējams, auto mazgāšanu veic zem jumta, nevis tiešos saules staros.
  • Ja Tu tīri automašīnas iekšpusi – sāc ar putekļusūcēju. Izņem grīdas paklājiņus, izkrati un tad izsūc.
  • Auto virsbūves mazgāšanu sāc ar mērcēšanu. Pārliecinies, ka esi samērcējis arī logu un durvju iedobes, diskus un citas grūti pieejamas vietas, lai netīrumi sāk atmiekšķēties.
  • Augstspiediena ziepes – pēc tam, kad auto ir samērcēts, vari izmantot augstspiediena ziepes. Ideāli ja tev ir pieejams arī mazgāšanas cimds, lai notīrītu visus traipus un netīrumus.
  • Augstspiediena skalošana - pēc mazgāšanas izmanto augstspiediena skalošanu, lai notīrītu automašīnu, lai iegūtu auto bez svītrām. Mazgājot auto, izmanto filtrētu ūdeni, jo ciets ūdens var atstāt plankumus uz krāsas
  • Auto žāvēšana. Obligāti nožāvē auto! Ja izbrauksi ielās ar slapju automašīnu, var veidoties nepievilcīgi plankumi, jo nenožuvušie ūdens pilieni būs īsts putekļu magnēts. Ļauj automašīnai nožūt pirms turpini ceļu. Noderēt var arī līdzi paņemtie dvieļi vai mīksta lupatiņa, kas absorbēs ūdeni un neskrāpēs auto. Neizmanto atkārtoti jau lietotus dvieļus. Vari apsvērt iegādāties katram gadījumam un turēt automašīnā savus dvieļus. Ja gadījumā būs nepieciešams – ar tiem varēsi auto noslaucīt.

Lasi arī citus interesantus rakstus par auto kopšanu:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...