Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas liecina par palielinātiem adenoīdiem bērniem?

Bērns operācijā, foto - Pinterest

Bērns operācijā, foto - Pinterest

Adenoīdi jeb aizdeguna mandele ir visiem. Tā pilda svarīgu lomu imūnajā sistēmā – cīnās ar mikroorganismiem, kurus ieelpojam. Taču, ja tā ir pārāk liela un traucē nevis pilda savu funkciju pilnvērtīgi, adenoīdus izgriež. Kādas pazīmes liecina par palielinātiem adenoīdiem?

Apgrūtināta elpošana, aizlikts deguns

Ja adenoīdi ir palielināti, tie apgrūtina elpošanu un bērns mēdz bieži elpot caur muti.

Krākšana un elpas stāšanās miegā

Tā kā pie palielinātiem adenoīdiem bērns elpo caur muti, arī guļot to nākas darīt, līdz ar to krākšana var liecināt par adenoīdiem. Lai arī reti, bet dažiem bērniem guļot nākas piedzīvot miega apnoju – brīdi, kad apstājas elpošana.

Vidusauss iekaisumi un pavājināta dzirde

Diemžēl vidusauss iekaisumi, sevišķi, ja mēdz atkārtoties, var būt par rādītāju palielinātiem adenoīdiem. Adenoīdi var veicināt arī šķidruma krāšanos vidusausī un dzirdes pasliktināšanos, kā rezultātā var tikt būtiski traucēta dzirde.

Kad jāoperē adenoīdus?

Lai arī pieaugot, bērniem var adenoīdu simptomi samazināties, ja tie traucē elpot, pastāvīgi, turklāt, tie rada nevēlamus blakus efektus, kā ausu iekaisumus, dzirdes pasliktināšanos, krākšanu un apnoju, ārsts var nolemt par labu operācijai.

Atkarībā no adenoīdu lieluma, sarežģītības pakāpes un ietekmes uz veselību, var būt nepieciešamība operēt arī rīkles mandeles vai ievietot ausīs ventilācijas caurulīti.

Adenoīdu operācija notiek vispārējā anestēzijā, turklāt lielākā daļa mazo pacientu pēc adenoīdu operācijas tiek izrakstīti no slimnīcas operācijas dienā, apmēram 5-10 stundas pēc operācijas, ar retiem izņēmumiem, kur mājās dodas nākamā dienā.

Pirms operācijas nedrīkst ne ēst ne dzert, lai, narkozei izejot un bērnam atmostoties, mazinātu varbūtību par sliktu dūšu. Toties pēc operācijas, kad bērns jau atmodies kārtīgi, ārsti iesaka dot saldējumu! Un cik mazie ir priecīgi pēc vairāku stundu neēšanas tiekot pie saldējuma pat ziemā!

Pēc operācijas var būt arī nelielas sāpes rīklē un ausīs, kā arī paaugstināta ķermeņa temperatūra 37-38C, tomēr ar pretsāpju līdzekļiem tās ir gana ātri novēršamas.

Pirmajās pēcoperācijas dienās bērnam parādīsies nepatīkama smaka no mutes, kas rodas dzīšanas procesa rezultātā. Tā pāriet 2 nedēļu laikā.

Pēc operācijas bērns, iespējams, ilgi gulēs, kā arī pirmās dienas pēc operācijas bērnam pēc iespējas būtu vairāk jāatpūšas, bet nav jāliedz viņam piedalīties ikdienas aktivitātēs, izņemot sporta nodarbībās, ja bērns ir pietiekami aktīvs.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...