Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko darīt, ja pēkšņi ir sasāpējies zobs nakts laikā?

Sāpošs zobs, foto no Pixabay

Varētu teikt, ka laimīgs ir tas, kurš nepazīst zobu sāpes! Iekaisis zobs var radīt neciešamas un mokošas sāpes pēkšņi, pat nakts laikā. Ko tādās situācijās darīt un kur meklēt palīdzību, skaidro zobārste Jūlija Katkeviča.

Pirmā palīdzība paša spēkiem

Ja pēkšņi sasāpējies zobs, protams, pirmais veids, kā sev var palīdzēt ir lietot pretsāpju līdzekļus. Tomēr, tas nenozīmē, ka nebūtu jāgriežas pie speciālista. Pat minimālas zobu sāpes liecina par radušos problēmu, kuras atrisināšanu nevajadzētu atlikt līdz pēdējam brīdim. Par iemeslu zobu sāpēm var būt ne tikai kariess, bet arī dažādas smaganu un kaula slimības, piemēram periodontīts vai abscess. Var nākties saskarties arī ar zoba nerva iekaisumu – pulpītu. Novēlotas zoba ārstēšanas gadījumā ļoti iespējams, ka zobs būs jāizrauj.

Jāņem vērā - pretsāpju medikamentus pirms zobārsta vizītes lieto tikai tad, ja ir zināms, kurš ir īstais sāpes izraisošais zobs, pretējā gadījumā diagnozes uzstādīšana var būt apgrūtināta vai pat neiespējama. Nereti var likties, ka sāp konkrēts zobs, tomēr izrādās, ka patiesībā pie vainas ir kāds no blakus esošiem zobiem.

Kādas sāpes mazinošas tautas metodes var pielietot?

Pietūkuma gadījumā var pielikt aukstuma kompresi uz aptuveni 10 minūtēm.

Strutu gadījumā noderīga izsenā tautas metode – mutes dobuma skalošana ar sālsūdeni (uz glāzi ūdens 1 tējkarote sāls).

Ozolu mizas novārījuma skalošana līdz pret čūlām mutes dobumā.

Ko darīt, ja sāpes ir pēkšņas un nav izturamas?

Zobu sāpju gadījumā zobārsta apmeklējums jāieplāno obligāti! Tomēr, ja zobu sāpes radušās pēkšņi un ir ļoti spēcīgas, nekavējoties pēc palīdzības jebkurā diennakts laikā var griezties Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības praksē, iepriekš uzzvanot un vienojoties par vizītes laiku.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...