Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko drīkst un ko nedrīkst dot ēst kaķim?

Kaķu barošana, Photo by Laura Chouette on Unsplash

Ir pieejams tik daudz informācijas, ko vajadzētu un ko nevajadzētu dot kaķim ēst, ka var pat apmulst. Kamēr vieni rūpīgi seko līdzi un piemeklē speciālo barību, citi pieturas pie vecmāmiņu parašām un dod saviem kaķiem visu, kas pašiem paliek pāri. Kas tad ir jāzina, izvēloties kaķim barību?

Ko kaķim drīkst dot ēst?

Vispirms jāatceras, ka kaķis ir gaļēdājs, tādēļ nekādā gadījumā nemēģini viņu pataisīt par veģetārieti! Turklāt barība būtu jāpielāgo kaķa vecumam un veselības stāvoklim. Ja neesi pārliecināts, vislabāk konsultējies ar veterinārārstu, kurš novērtēs kaķa veselību un ieteiks piemērotāko barības veidu.

Kaķim drīkst dot vārītu vai neapstrādātu svaigu gaļu.

Daudzi kaķi mīl zivis, tomēr tas nav ēdiens ikdienas barošanai. Zivīs ir pārāk daudz taukskābes, kas kaķa organismam pārmērīgās devās nav laba – tas var izraisīt e vitamīna trūkumu.

Ko neiesaka iekļaut kaķa ēdienkartē?

Ir virkne produktu, ko kaķim nevajadzētu dot: vīnogas, šokolāde, sīpoli, maizes mīkla, rieksti un augļu sēklas, tomāti, sēnes un, jā – arī piens. Pat tad, ja kaķēns labprāt mīl našķoties ap piena tasi, atceries, ka lielākā daļa kaķu nepanes laktozi, kas ir govs pienā. Tas nav viņam piemērots.

Kaķim noteikti nevajag dot vārītus kaulus, savukārt, ja izvēlies zivis – tad noteikti nedod tās katru dienu! No zivīm vislabāk izvēlēties konservētas sardīnes, tunci vai lasi.

Kā atšķiras kaķu barība atkarībā no kaķa vecuma?

Kaķēnam ir svarīgi nodrošināt visu augšanas procesam nepieciešamo – viņam attīstās un aug kauli, locītavas, tādēļ jāsaņem arī sabalansēta barība. Izvairies no neapstrādātas gaļas līdz kaķēns nav vismaz 20nedēļas vecs. Kaķēna ēdienkartē centies iekļaut mitru ēdienu – derēs konservi vai vārīta gaļa, taču noteikti nebaro kaķēnu ar vārītiem kauliem – tie var šķēlītes un izraisīt traumas un bojājumus zarnu traktā.

Pieaugušie kaķi priecāsies, ja ēdienkartē iekļausi svaigu vai vārītu gaļu un zivis. Gaļīgi kauli vai svaiga gaļa ir lielisks olbaltumvielu avots.

Savukārt vecākiem kaķiem var parādīties veselības problēmas, ko negatīvi ietekmē nepareiza uztura izvēle.

Cik daudz kaķim vajadzētu ēst?

Kaķim nepieciešamās barības daudzums būs atkarīgs no kaķa svara, lieluma un vecuma. tāpēc nekādā gadījumā nemēģini salīdzināt sava kaķa porcijas lielumu ar kaimiņa kaķa porciju! Jāņem vērā, ka pārbaroti dzīvnieki cieš no aptaukošanās un viņiem var rasties dažādas veselības problēmas.

Runājot par porciju skaitu, tas būs atkarīgs no jūsu kaķa lieluma un vecuma, taču vienmēr uzmanieties un centieties atrast līdzsvaru starp pārmērīgu barošanu un nepietiekamu uzturu. Pieaugušie kaķi parasti izvēlas ēst mazākas maltītes visas dienas garumā, tāpēc piedāvājiet tam ēdienu vismaz trīs vai četras reizes. Mazāku, biežāku ēdienu ēšana ir saistīta ar labāku urīnceļu veselību

Kaķēnam nepieciešamais barības daudzums būs atkarīgs no kaķa izmēra, svara, šķirnes un veselības stāvokļa. Parasti kaķēniem piedāvā ēdienu vismaz 4 reizes dienā pat tad, ja viņi uzreiz to neapēd. Svarīgi, lai ēdiens būtu pieejams.

Rūpīga attieksme pret kaķa uzturu ir būtiska viņa veselībai, tāpēc tai vajadzētu rūpēties par visiem kaķu īpašniekiem. Ja rodas šaubas par to, kā pareizāk barot savu kaķi, sazinieties ar savu veterinārārstu.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...