Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko nevajadzētu darīt pie stūres?

Ēšana pie stūres, Photo by Carson Foreman on Unsplash

Ēšana pie stūres, Photo by Carson Foreman on Unsplash

Lai arī cik prasmīgs braucējs Tu nejustos, nedrīkst atļauties pie stūres darīt visu, kas ienāk prātā. Diemžēl uz mūsu ceļiem netrūkst šķietami bezsmadzeņu autovadītāju. Šīs ir lietas, kuras NEKAD nevajadzētu darīt, vadot automašīnu. Lielākā daļa no tām ir neprātīgas kļūdas.

Sēsties pie stūres noguris

Braukšana nogurumā ir tikpat bīstama kā braukšana reibumā. Noguruma laikā vadītājiem ir lēnāks reakcijas laiks, un viņi, visticamāk, aizmigs pie stūres. Kad ķermenim ir nepieciešama atpūta, tas tā vai citādi to saņems, tāpēc vislabāk ir vienkārši apstāties atpūsties. Vari nokļūt galamērķī vēlāk, nekā plānots, taču tā ir neliela cena, kas jāmaksā par savu un pasažieru drošību un vadītājiem, kas dala ar Tevi vienu ceļu.

Uzvesties kā Zibenszellim

Ātruma pārsniegšana ir galvenais satiksmes negadījumu cēlonis. Ja jūties kā Zibenszellis, izmanto savas tieksmes auto simulatorā, bet ātruma pārsniegšana nav gluži tas, par ko priecāsies, ja izraisīsi ceļu satiksmes negadījumu

Braukt basām kājām

Kad jābrauc garš gabals, un kājas apavos svilst, tā vien gribas novilkt apavus. Tu, droši vien, zini, ka braukšana basām kājām nav drošākā izvēle. Kad esat pieradis braukt ar apaviem, braukšana bez tiem var justies sveša. Tas prasa lielāku spiedienu uz pedāļiem, nekā parasti, valkājot apavus. Tas var ietekmēt bremzēšanas laiku, pakļaujot Tevi riskam. Labāk turi automašīnā vasaras apavus, kurus uzvilkt, sēžoties pie stūres.

Dusmoties

Agresīva braukšana izraisa vairāk kā pusi no visām letālām automašīnu avārijām. Dusmas uz ceļa, dusmu uzliesmojumi un strīdi automašīnā var padarīt Tevi neaizsargātu vairākos veidos, neskaitot csn, dusmas var pat izraisīt sirdslēkmi vai insultu pie stūres.

Nepiesprādzēties

Drošības jostas piesprādzēšana ir tik vienkārša lieta. Gaisa spilveni padara automašīnas drošākas, taču tie ir izstrādāti, lai darbotos kopā ar drošības jostām, kas palīdz novērst pasažieru izmešanu liela ātruma avāriju un apgāšanās laikā. Nevajadzētu paļauties uz tiem vien, un, protams, Tu saņemsi sodu, kad Tevi pieķers nepiesprādzētu.

Izmantot austiņas

Mūzika braucienu un garu braucienu laikā nav problēma, taču austiņu lietošana nav labākā lieta, ko darīt, braucot ar automašīnu. Austiņas vēl vairāk samazina izpratni, filtrējot citus trokšņus, kas nav tikai automašīnas signāli. Lai gan drošāk ir zvanīt ar austiņām, nevis pacelt roku no stūres, jābūt īpaši piesardzīgam, jo ​​ārējās skaņas būs grūtāk sadzirdēt. Izmanto pie stūres 1 bezvadu austiņu, bet mūziku klausies fonā no auto iebūvētā atskaņotāja.

Nepārdomāt braukšanu

Kad ceļi kļūst slikti laikapstākļu dēļ, labākais veids, kā izvairīties no negadījuma, ir samazināt ātrumu un īpaši labi apzināties apkārtējo vidi. Diemžēl ne visi ievēro šo veselā saprāta likumu. Ja Tev ir paveicies, ka Tavam transportlīdzeklim ir visu riteņu piedziņa, tas nav attaisnojums ātrai braukšanai sliktos laikapstākļos. Tāpēc esi drošs, samazini ātrumu un atstāj vairāk nekā tikai mazu atstarpi starp savu automašīnu un priekšā braucošo auto.

Izmantot telefonu

Tas ir vēl viens liels “nē un nē”, un tas tiešām ir tikai veselais saprāts, lai nenovērstu acis no ceļa. Neskatoties uz to, ka daudzi cilvēki zina par īsziņu sūtīšanas un braukšanas bīstamību, daudzi cilvēki to dara. Ja braukšanas laikā rodas kārdinājums mobilo tālruni izmantot kaut kam citam, nevis norādēm, vienkārši izslēdz to. Tādā veidā nejutīsi pienākumu to pacelt un atbildēt uz īsziņu vai atbildēt uz zvanu.

Braukt pēc “tikai vienas glāzes”

Mēs visi zinām sekas, ko rada braukšana jebkāda veida reibumā, tāpēc paliksim pie tā: nedari to. Ja plāno lietot alkoholu, ievēro veselā saprāta vadlīnijas, piemēram, brauciet ar taksi vai izmanto savu skaidrā esošo draugu kā izraudzītu šoferi.

Krāsoties

Koncentrēšanās uz jebko citu, izņemot braukšanu, nozīmē, ka esi izklaidīgs un vairāk pakļauts negadījumiem. Meikapa uzlikšana braukšanas laikā, kā arī citas darbības, kas novērš uzmanību, divkāršo reakcijas laiku, kas autovadītājam nepieciešams, lai nospiestu kāju uz bremzes. Lielākā daļa cilvēku arī pielāgo savus spoguļus, lai redzētu sevi, kamēr uzklāj kosmētiku, kas nozīmē, ka tas netiek izmantots tam paredzētajam nolūkam, lai skatītos uz apkārt esošajām automašīnām.

Aizstumt pārāk tālu sēdekli

Autovadītājiem ir jābūt vislabākajā iespējamajā pozīcijā, lai vadītu savu automašīnu, un cilvēkiem nav tādas pašas kontroles, ja atrodas pārāk tālu no stūres. Neņemot vērā spēju aizsniegt pedāļus un ātri reaģēt uz ceļa notikumiem, var būt nepieciešams nekavējoties vadīt gaismas, tīrītājus vai citas sistēmas, un būs grūti to izdarīt, ja sēdēsi pārāk tālu.

Ēst

Gribi ietaupīt laiku un ēst vai dzert kafiju, braucot pie stūres? Tev nav gadījies strauji bremzēt pēkšņi tā, ka kafija izlīst tev klēpī, radot apdegumu? Tad Tev ir noveicies! Pat ja noķēpājies un sabirdini sev pilnu klēpi ar ēdienu, tas var novērst Tavu uzmanību no ceļa.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...