Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Koalīcija atbalsta 200 eiro vienreizēja pabalsta izmaksu visiem pensionāriem un personām ar invaliditāti

Pensionāre (Image by Sabine van Erp from Pixabay)

Pensionāre (Image by Sabine van Erp from Pixabay)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc sadarbības sanāksmes sēdes paziņoja, ka koalīcija konceptuāli ir vienojusies par vienreizēja 200 eiro pabalsta izmaksu pensionāriem un personām ar invaliditāti. Valdība nesen jau lēma piešķirt 500 eiro vienreizēju pabalstu par katru apgādībā esošo bērnu, taču pirmdien koalīcija konceptuāli vienojās paplašināt pabalsta saņēmēju loku, piešķirot vienreizēju pabalstu arī citām sabiedrības grupām.

Šo piedāvājumu izstrādāja Labklājības ministrija kopā ar sociālajiem partneriem, bet koalīcija to konceptuāli atbalstīja. Tika lemts, ka vienreizējo pabalstu varētu piešķirt visiem pensionāriem, nedalot pēc pensijas lieluma. Labklājības ministre Ramona Petraviča norādīja, ka to varētu saņemt arī cilvēki, kuri saņem pensiju par apgādnieka zaudējumu, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu vai īpašas kopšanas pabalstu.

Teorētiski šo pabalstu varētu sākt maksāt aprīlī, un to saņemtu Latvijā deklarētas personas. Kopā pabalstu izmaksai būs nepieciešami 112,5 miljoni eiro, skaidroja ministre.

Par šo pabalstu izmaksu diskutēs stratēģiskās vadības padomē šo trešdien 3.martā, bet ceturtdien, 4.martā, to iecerēts izskatīt Ministru kabinetā. Pēc tam likumprojekts tiktu sūtīts izskatīšanai Saeimā. Atliek vien gaidīt un cerēt.

Lasi arī šos rakstus:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...