Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Krūšu plastikas ķirurģija – to veidi

Krūšu plastika, Image by Catalin Calin from Pixabay

Krūšu plastika, Image by Catalin Calin from Pixabay

Krūšu plastikas operācija noteikti ir viens no tematiem, kas daudzu sieviešu starpā tikusi apspriesta jau kopš tā laika, kad parādījās pirmie plastikas ķirurģijas pakalpojumi. Krūšu pacelšana, krūšu korekcija, krūšu palielināšana un krūšu samazināšana un ne tikai – ir tik daudz iespēju, kā panākt sev vēlamo, samazināt krūšu defektus un uzlabot pašvērtējumu. Kas kurai sievietei ir piemērots vai nepieciešams, kā arī iemesli šādam solim, ir katras sievietes pašas ziņā, sākot no nepilnvērtības izjūtas, līdz pat nopietnu slimību defektu mazināšanai.

Krūšu palielināšana

Krūšu palielināšana ir viena no pieprasītākajām plastikas ķirurģijas sortimentā. Maldīgi ir domāt, ka lielākas krūtis vēlas vien pasaulē zināmas dīvas, kas mēģina šādā veidā gūt lielāku publicitāti. Nē! Krūšu palielināšana palīdz novērst tādus defektus kā krūšu asimetriju, kas var rasties gan ģenētisku iemeslu dēļ, gan gadījumos, ja dažādu iemeslu dēļ radīti bojājumi krūtīm. Tai skaitā ir arī dažādas pārmaiņas, kuru dēļ krūtis zaudējušas savu tilpumu, formu.

Krūšu samazināšana

Tikpat ļoti, cik mazas krūtis, arī pārāk lielas krūtis var būt traucējošas gan fiziski, gan radot kompleksus. Ļoti lielas krūtis ir arī smagas, kas rada gan muguras, plecu un kakla zonu sāpes, gan ir traucējošas fiziskām aktivitātēm. Šos diskomfortus var mazināt krūšu samazināšanas operācija. Rētas sadzīst aptuveni divu nedēļu laikā un patīkamu fizisku atvieglojumu gan ķermenim, gan emocionāli sieviete lielākoties jūt jau šajā periodā. Pēc aptuveni 2-3 mēnešiem jau ir mazinājusies tūska un gan redzams, gan jūtams operācijas rezultāts.

Krūšu pacelšana jeb mastopeksija

Ar nepieciešamību pēc krūšu pacelšanas saskaras gan liela daļa māmiņu, kas barojušas savus bērnus ar krūti, gan sievietes, kas aiz muguras aizvadījušas arvien vairāk gadus. Šajos gadījumos krūtis nereti noslīd un var zaudēt savu iepriekšējo formu. Tas var ne vien atstāt vizuālu defektu sievietes izskatā, bet arī negatīvi ietekmēt jaunās māmiņas pašvērtējumu. Mastopeksija ir veicama arī tad, ja tiek plānota nākamā grūtniecība un bērniņa barošana ar krūti. Krūšu pacelšanas operācijas laikā neskar ne krūtgalus, ne piena dziedzeru izvadceļus.

Krūšu pacelšana un krūšu korekcija

Mēdz būt situācijas, kad bez krūšu pacelšanas nepieciešama arī papildus krūšu korekcija. Kad ar mastopeksiju vien nepietiek, lai defektus labotu krūtīm, kas ir ne vien noslīdējušas, bet arī zaudējušas savu tilpumu, krūtis papildus tiek arī palielinātas ar kādu no izvēlētajiem implantu veidiem.

Krūšu rekonstrukcija

Krūšu rekonstrukcija tiek veikta gadījumos, ja kaut kādu iemelsu dēļ krūts tiek zaudēta. Tā ir neatņemama krūts vēža ārstēšanas sastāvdaļa, un mēdz būt nepieciešama arī pēc nelaimes gadījumiem, kad tiek būtiski traumēta krūts. Krūšu rekonstrukcijā tiek apvienoti vairāki ārstēšanas principi, kas iekļauj arī krūšu noslīdējuma mazināšanu, atbilstošas krūšu proporcijas sievietes ķermenim u.c.

Krūts rekonstrukcijas operācija lielākoties ir veicama vienlaicīgi ar krūts noņemšanu, taču to iespējams arī atlikt uz vēlāku laiku. Atkarībā no sievietes kopējā veselības stāvokļa, individuālajām īpatnībām, vēlmēm un citiem faktoriem, plānojot operāciju, ķirurgs piedāvā pacientei viņai piemērotāko ārstēšanu. Ja sievietei bijušas dabīgi nelielas un nenoslīdējušas krūtis, tad ar implantu vai pacientes audiem krūts tilpumu un formu iespējams atjaunot vienas operācijas laikā. Krūts rekonstrukcijai var tikt izmantots audu espanders, kas pakāpeniski izstiepj audus, lai būtu iespējams ievietot atbilstoša izmēra implantu. Atsevišķos gadījumos var tik pielietota veselās krūts samazināšanas operācija. Simetrijas uzlabošanai ir iespējams veikt veselās krūts pacelšanu.

Neskatoties uz to, ka krūšu rekonstruktīvās operācijas rezultātā nav iespējams atjaunot jutību, kāda tās bijušas pirms krūts noņemšanas, sievietei būtiski tiek uzlabots komforts gan psiholoģiski, gan fiziski, ļaujot ērti justies apģērbā, apakšveļā un peldkostīmā, kā arī atjaunot krūts tilpumu un simetriju, lai nerastos problēmas ar muguru, kakla un plecu zonām.

Neskatoties uz iemesliem, kādēļ vēlies veikt krūšu plastisko ķirurģiju, dr. Ģīlis “Plastikas ķirurģijas klīnikā” izvērtēs un piemēros tieši Tev piemērotāko plastisko operāciju, lai Tu spētu uzlabot savas sajūtas, ikdienu un veselību.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...