Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Latgales jūgendstila pērle Lūznavas muiža un Rāznas ezers

Lūznavas muiža (1188)

Ak, skaistā Latgale ar savu senatnīgo šarmu, zilajiem ezeriem, gaišajām debesīm un patriotiskajiem cilvēkiem. Tajā var smelties iedvesmu un enerģiju, tāpēc brīvdienās devāmies uz turieni, lai apskatītu Lūznavas muižu un pastaigātos gar skaisto, dzidro Rāznas ezeru.

Lūznavas muiža

Lūznavas muiža ir īsta Latgales jūgendstila pērle. Tā celta 20. gadsimta sākumā, kā vieta mākslai un mūzikai. Laika gaitā tā bijusi gan skola, gan kara štābs, gan pagasta pārvalde un bibliotēka, līdz 2015. gadā atdzimusi no jauna. Līdz ierobežojumu sākumam tajā notika dažādi koncerti, izstādītas izstādes, rīkotas kāzas un citi saviesīgi pasākumi. Tagad gan kultūras dzīve nedaudz pieklususi, bet apmeklētājiem vēl aizvien ir iespēja apskatīt muižu no ārpuses un izstaigāt tās skaisto parku. Īpaša daile viesus sagaida pavasarī un vasarā, kad zied rozes, flokši, ceriņi un citi ziedi.

Rāznas ezers

Rāznas ezers izmēra dēļ daudzviet tiek dēvēts par Latgales jūru. Tas pēc virsmas platības ir otrs lielākais ezers Latvijā, pēc tilpuma — lielākais. Visapkārt tam ir smilšanas pludmales, kas vasarā ir ļoti piemērotas, lai sauļotos. Patiesi, kā pie jūras! Tas ir zivīm bagāts, tāpēc arī makšķernieki to iecienījuši. Ezera austrumu un dienvidaustrumu krastā izveidotas pludmales un atpūtas vietas, kas sniedz mieru jebkurā gadalaikā.

Smelies iedvesmu brīvdienām arī šajos rakstos:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...