Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Latvijai olimpiskajās spēlēs pirmā zelta medaļa

Basketbols, 3x3 (Image by Keith Johnston from Pixabay)

Basketbols, 3x3 (Image by Keith Johnston from Pixabay)

Latvijas 3x3 basketbola izlase - Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš - ir pirmie sportisti, kuri Latvijai Tokijas olimpiskajās spēlēs atnesuši medaļu. Zelta! Pusfinālā latvieši ar rezultātu 21:8 pieveica Beļģijas izlasi, bet finālā cīnījās pret aktīvo Krievijas Olimpiskās komitejas komandu (KOK). Īpaši saspringtas izrādījās spēles pēdējās minūtes, bet puiši to izdarīja! Zelts!

Latvijas izlase par iegūto medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs 3x3 basketbolā vīriešiem var iegūt līdz 426 862 eiro. Biedrības "Latvijas Basketbola savienība" 3x3 izlases sportisti par izcīnīto zelta medaļu var saņemt līdz 106 716 eiro, bet sportistu treneri un apkalpojošais personāls (kopā) - līdz 213 432 eiro. Pati Latvijas Basketbola savienība par basketbolistu sasniegumu var saņemt līdz 35 572 eiro sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai. Minētās summas ir pēc nodokļu nomaksas.

Kā zināms, XXXII Vasaras olimpiskajās spēles Tokijā norisinās no 23. jūlija līdz 8. augustam. Japāna tiesības rīkot pasaules lielāko sporta forumu ieguva jau 2013. gadā, kad sacentās ar Stambulu (Turcija) un Madridi (Spānija). Lai arī Tokijas spēlēm bija jānorisinās jau aizvadītajā gadā, tomēr visiem zināmu iemeslu dēļ, tās tika pārceltas uz 2021. gadu. Vasaras olimpiskajās spēlēs sacensības norisinās 33 sporta veidos, 50 disciplīnās.

Tevi, iespējams, varētu interesēt arī šie raksti:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...