Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lielais Ķemeru tīrelis – krāsains, vilinošs, neparasts

Lielais Ķemeru tīrelis, foto - 1188

Ir kāda skaista vieta tepat, Kurzemē, kur mijas ūdens ar zemi un debesīm – krāsainais, vilinošais un neparastais augstais purvs – Lielais Ķemeru tīrelis.

Purva pastaigu takas

Lielajā Ķemeru tīrelī dabas tīkotājiem pieejami 2 pastaigu maršruti – garā un īsā pastaigu taka jeb lielais loks, kas ir 3,5 km garš un mazais loks – 1,5km garš pastaigu maršruts. Abi šie loki satiekas viduspunktā, kura atrodas skatu tornis, no kura paveras purva skaistais plašums.

Te sastopama dabas dažādība un raibums ikkatrā gadalaikā! Priedītes izaug pavisam miniatūras un atgādina banzai kokus ar skuju slotiņām. Ik pa brīdim var atrast arī pa kādai pērnai dzērvenei.

Purva takās tūristu atpūtas brīžiem un patīkamākai dabas baudīšanai izvietoti atpūtas krēsli, no kuriem nesteidzīgi var tīksmināties par neparastā purvāja skatiem, baudot līdzi paņemtās uzkodas. Izvietotas arī vairākas informatīvās norādes, kurās aprakstīta vietējā dabas un putnu dažādība.

Vērts zināt un ieteikumi, dodoties uz Lielo Ķemeru tīreli

  • Tie, kas nav bijuši te iepriekš, var apmulst, pēkšņi iebraucot kapu teritorijā. Bet tieši cauri kapiem ved ceļš līdz Lielajam Ķemeru tīrelim.
  • Iebraucot teritorijā ir plaša auto stāvvieta. Tiesa gan – par maksu (2EUR). Bez maksas auto var novietot gabaliņu atpakaļ, ielokā pie kapiem, kas ir apmēram 5 - 7 minūšu gājienā līdz auto stāvvietai.
  • Koka celiņi ir pietiekami plati, lai pa tiem varētu pārvietoties arī ar bērnu ratiņiem. Tomēr jāņem vērā, ka pa retam dēļi savienojuma vietā ir no vienas malas applūduši, kā arī mūsu apmeklējuma laikā pa kādam dēlim bija arī ielūzis.
  • Tūristu ērtībām autostāvvietā un pirms takas ir izvietotas sausās tualetes. Atrodama arī piknika vieta. Arī atkritumu tvertnes ir vienīgi pirms takas uzsākšanas, kas ir jūtams trūkums 3,5 km garumā tiem, kas piesārņo purvu ar izsmēķiem, pudelēm un citiem atkritumiem. Nodrošinies vismaz ar maisiņu, kur ielikt savus konfekšu papīriņus vai citus pārpalikumus pēc piknika ieturēšanas, lai nepiesārņotu dabu.
  • Nesteidzies! Mūsu mierpilnās pastaigas laikā bieži piezagās sajūt, ka cilvēki ir aizmirsuši, kā pavadīt laiku dabā un mierā. Tie burtiski lidoja garām viens pēc otra, it kā atnākuši izskriet šo burvīgo vietu, neko apkārt nepaspējot ievērot. Nē – daba jābauda mierīgi, dziļi jātver katrs svaigais gaiss un apbrīnojamie skati ir tā vērti, lai tos pavērotu, nevis paskrietu garām. Vieta lieliska – iesakām!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...