Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Mācītājs Pēteris Sproģis bērnu vecākiem - svarīgākais ir vienam otru sadzirdēt

Marta Marija un Pēteris Sproģi, 1188 Play ekrānšāviņš

Marta Marija un Pēteris Sproģi, 1188 Play ekrānšāviņš

Pat viena bērna vecāki labi zina, ka ir zināms vecuma posms, kad vecāku iespējas atrast laiku sev vai pārim divatā var būt stipri apdraudētas. Bet to, cik izaicinošs šis uzdevums ir daudzbērnu vecākiem, ļoti labi saprot Pēteris un Marta Marija Sproģi, kuru ģimenē aug sešas atvases. Savā pieredzē viņi dalās raidījumā “Māmiņu klubs”.

“Šobrīd mūsu bērni ir vecuma amplitūdā no trim līdz sešpadsmit gadiem, un tas nozīmē, ka nu jau tas ir vieglāk. Ir ne tikai rūpes, bet parādās arī palīdzīgas rokas, un mēs ar vīru reizēm tiekam gan vakariņās divatā, gan, piemēram, saulrietu pavērot. Bet, gluži dabīgi, ir tādi posmi, kad mazulītis tikko nācis pasaulē, un visa uzmanība tiek viņam. Es domāju, ir jāsaprot – dzīve ir process, un ir posmi, kad priekšplānā ir kaut kas viens, bet vēlāk atkal – kaut kas cits. Katrā ziņā, mums nav bijuši par šo jautājumu konflikti, vīrs nav sūdzējies, ka tiek atstāts novārtā” – stāsta sešu bērnu māmiņa.

Viņas vīrs, mācītājs Pēteris Sproģis piebilst, ka ne vienmēr tas laiks tieši divatā ir tik izšķirošs:

“Tās romantiskās vakariņas divatā jau kļuvušas par tādu kā klišeju, cilvēki tik ļoti uz to koncentrējas. Bet, ja tās noorganizēt ir tik sarežģīti, varbūt pagaidām nevajag? Arī esot kopā ar bērniem vienā telpā, var to uzmanību otram veltīt, kaut vai saskatīties tā īpašāk. Galvenais ir nepazaudēt to kontaktu, sadzirdēt, sajust vienam otru. Ja tas jau ir pazaudēts, ja cilvēki jūtas jau kā svešinieki, tad tās vakariņas tur neko nepalīdzēs.”

Skatieties arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...