Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Aina Poiša: “Tieši vecāki ir tie, kas iemāca bērnam baidīties”

Mūziķi Ansi Klintsonu nogurdina sievas regulārā kontrole pār viņu

Piektdien, 9. februārī, kanālā 360TV debiju piedzīvoja šovs “Mīlas nometne”, kurā vairāki pāri no Latvijas turpmāko nedēļu garumā cīnīsies savā starpā, lai uzlabotu savstarpējās attiecības ar otru pusīti Gruzijā. 11. epizodes tēma bija bailes, un to žurnālam IEVA analizēja šova mentore, attiecību eksperte un psihoterapeite Aina Poiša.

“Kad bērns piedzimst, tieši vecāki ir tie, kas iemāca viņam baidīties, jo bērns piedzimstot nebaidās!” atklāj psihoterapeite, piebilstot, ka šī iemesla dēļ izaug cilvēki, kuros dominē vajadzība pēc drošības, nevis pārmaiņām, izaicinājumiem, riskiem vai jebkāda veida avantūrām.

Ja attiecībās partnerim ir pārāk lielas bailes no tuvības un viņš ilgi neuzdrošinās otru pielaist sev klāt, domājams, ka cilvēks piedzīvojis agrīnu vilšanos, proti, ilgojies pēc tuvības, bet tā vietā saņēmis spēcīgu atraidījumu. “Tiek uzbūvēta tik spēcīga aizsardzības josla, ka šie cilvēki paši apmaldās savās pretrunās!” teic Aina.

Savukārt otrā gadījumā cilvēkam ir pārāk lielas bailes no distances, ko veicinājusi atstumtības sajūta bērnībā. Aina Poiša neslēpj: “Tiem, kuriem ir tendence uz atkarīgām attiecībām, tuvumu vajag vairāk, nekā otrs spēj dot.” To pierādījusi arī prakse – reiz viņa iepazinusi sievieti, kura trīs mēnešus pēc kāzām raudāja gaužas asaras, jo viņas vīrs uz pāris dienām aizbrauca ar draugiem makšķerēt.

Visbeidzot, jāņem vērā rutīnas iestāšanās – ja ilgstoši baidīsimies un mūsu smadzenes nesaņems kairinājumu, parādīsies bažas par to, ka nekad nekas nemainīsies un pāris neizkulsies no bedres.

Šovam “Mīlas nometne” iespējams sekot līdzi katru piektdienu plkst. 20.50 kanālā 360TV un jebkurā sev ērtā laikā izklaides platformā Tet TV+!

Lasi arī:

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas