Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Nebaro suni ar pārtiku no sava galda!

Sunim nedrīkst dot cilvēku pārtiku, Photo by Samson Katt from Pexels

Sunim nedrīkst dot cilvēku pārtiku, Photo by Samson Katt from Pexels

Sliktais ieradums dalīties ar suni savā svētku maltītē vispirms jau apdraud pašu dzīvnieka veselību. Tomēr, kad mēs ēdam, nereti saimnieka sirds kūst, jo četrkājainais draugs sēž blakus un skaita kumosus, raudzīdamies ar tik žēlām acīm… Jāpatur prātā, ka šeit vissvarīgākais ir labāk nemaz nesākt. Ja vienreiz iedosi gabaliņu no savas pārtikas, nākamreiz suns prasīs atkal un jūsu komunikācijā būs iestājusies milzīga kļūda. Dzīvnieks nesapratīs, kādēļ vienreiz varēja, bet citu reizi ne un neatlaidīgi pieprasīs savu daļu, turklāt no šī ieraduma būs grūti atbrīvoties.

Jāpatur prātā, ka šo ieradumu neveido suns, bet cilvēks. Tādēļ viss ir atkarīgs no mūsu pašu spēka nepiekāpties un izturēt sava mīluļa žēlīgo skatienu.

Kādas ir sekas suņa barošanai no saimnieka galda?

Paradums mest suņu barību zem galda var beigties ar nepatīkamām sekām, par kurām daudzi suņu īpašnieki vienkārši nezina vai neidomājas.

1. Ēšanas cikla traucējumi - sunim jāēd pareizajā laikā un tādā daudzumā, kāds nepieciešams ķermeņa svara un enerģijas uzturēšanai. Suņa barošana no īpašnieka galda traucē skaidru maltīšu grafiku, palielinot mājdzīvnieka aptaukošanās risku. Suņa ķermeņa vielmaiņa var tikt ir traucēta.

2. Saindēšanās briesmas - cilvēks ēd ēdienus, kas papildināti ar dažādām piedevām, bet suns ne. Cilvēkiem paredzēta pārtika var būt kaitīga dzīvniekam. Līdz ar to tas novedīs pie kuņģa un zarnu trakta slimībām, un dažos gadījumos - pie smagas saindēšanās.

3. Nopietnu komplikāciju risks - nez kāpēc joprojām tiek uzskatīts, ka kauli ir suņiem veselīgi. Liellopu gaļa, vistas gaļa ... Kaula mešana sunim zem galda ir kļuvusi par tradīciju, tomēr faktiski šie kauli nopietni apdraud suņa veselību. Īpaši putnu kauli, kas sašķēlušies ir asi un trausli, var sabojāt barības vadu, kuņģi vai zarnas. Salauzti kauli gadiem ilgi var uzkrāties suņa kuņģī vai iestrēgt zarnās, kas galu galā var izraisīt dzīvnieka nāvi.

4. Turklāt suņa barošana no cilvēka galda izskatās nehigiēniska. Iedomājieties viesu reakciju, kuri tiek aicināti uz vakariņām – drupačas, taukaini gaļas gabali zem galda un kājām… Turklāt suns, kas saņēmis no galda barību, terorizēs arī pārējos un pieprasīs to no visiem – arī no viesiem.

5. Suņa gremošanas sistēma ir diezgan jutīga, to var izsist no līdzsvara pat vismazākais dzīvniekam kaitīgo komponentu daudzums. Piemēram, šokolāde, sīpoli, ķiploki, vīnogas un rozīnes, pārlieku daudz sāls … Turklāt šo sarakstu var turpināt.

6. Neapstrādātas gaļas, kaulu, olu lietošana apdraud patogēno baktēriju iekļūšanu dzīvnieka ķermenī. Turklāt gaļa var saturēt antibiotikas, bet dārzeņi - nitrātus.

Galu galā mājdzīvnieku var vienkārši saindēt ar pārtiku, kuras derīguma termiņš ir beidzies.

Tādēļ, ja mīli savu suni, parūpējies par viņa maltīti, tās grafiku un sastāvu, pieradini ēst vienā vietā un varbūt pat nenākt istabā pie galda, kad cilvēki ēd… Taču noteikti nekad neuzsāc mest zem galda kaut ko garšīgu vai cienāt suni ar cepumiem, maizes šķēli vai vistas stilbiņu no sava šķīvja. Tas ir ļoti slikti mājdzīvniekam, tādēļ labāk nemaz nesāc!


Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...