Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

No kā pasargāt mājdzīvniekus rudens sezonā

Suns (Pixabay.com)

Suns (Pixabay.com)

Izrādās, ka rudenī ir gana daudz, kam pievērst uzmanību, lai dzīvnieka veselībai netiktu nodarīts kaitējums. Mājaslapā embracepetinsurance.com uzskaitītas pāris lietas, kas jāņem vērā.

Vēsāks laiks nav pamats lielākām porcijām

Iespējams kādreiz esi dzirdējis, ka, vasarai beidzoties, esot nepieciešams dot vairāk barības mājdzīvniekam, jo, sākoties vēsākam laikam, mājdzīvniekam jāuzņem vairāk kaloriju, lai tam būtu silti. Tas ir aplami! Lielākajai daļai dzīvnieciņu mūsdienās drīzāk tiek konstatēta aptaukošanās, jo cilvēki tāpat tiem dod pārlieku daudz pārtikas, tāpēc aukstajā sezonā nedod dzīvniekam vēl vairāk ēdiena! Papildus porcija kaķa vai suņa šķīvī remdēs tavas raizes par mīluli, taču dzīvniekam tas noteikti nenāks par labu. Aptaukošanās parasti izraisa citas slimības, kas var novest pie letāla iznākuma.

Neatstāj sunim pieejamā vietā skolas lietas un remontam paredzētos materiālus

Rudens nozīmē skolas sākšanos, kas nozīmē, ka bērniem mājās būs daudz priekšmetu, kas varētu interesēt suni, piemēram, marķieri, līmes zīmuļi, PVA līmes, zīmuļi, u.c. Atrodiet vietu mājās, kurai suns netiek klāt, neatstājiet “kārdinošas” mantas atstāj sunim pa ķērienam. Viskaitīgākais, ko suns var apēst, ir līme. Dažas līmes var izraisīt nopietnus aizcietējumus un blokus, ko atšķetināt varēs tikai veterinārārsta kabinetā.

Veicot kosmētisko remontu, noteikti neatstāj durvis uz remontējamo telpu vaļā, kā arī suni neatstāj vienā telpā ar remonta materiāliem, lai neradītuiespēju sunim tos pagaršot.

Vai sunim drīkst dot ābolus?

Ja esi pieradis pastaigās pa ābeļdārzu vai laist mājdzīvnieku ārā pagalmā, kurā uz zemes sakrituši āboli – labāk nedari tā. Lai gan svaigi āboli nenodara nekādu kaitējumu suņiem un kaķiem, to kātiņi, lapas un sēklas gan var kaitēt dzīvniekam. Šīs sastāvdaļas var izraisīt vēdera darbības traucējumus, samazināt skābekļa daudzumu asinīs, paātrināt sirdsdarbību, apgrūtināt elpošanu, izraisīt krampjus, novest dzīvnieku komā vai radīt letālu iznākumu. Savukārt, ja vēlies šo augli dot mīluļiem, sagatavo to kārtīgi – notīri, izņem kaitīgās sēklas, nomizo un dod mājdzīvniekam. Tiesa gan, kaķi īpaši nav iecienījuši ābolu garšu. Uzzini, kāda ir piemērota barība suņiem un kaķiem!

Sēnes uz suņa zoba?

Atcerēsimies, ka rudens ir īstais sēņu laiks. Lai gan ne visas no tām ir indīgas, dažas tomēr ir. Turklāt, suņi ir īpaši jūtīgi uz sēnēm, tāpēc ātri vien var saindēties ar tām. Rudenī suņus labāk ir vest izskraidīties uz pludmali, nevis mežu. Pēc nevēlamu sēņu apēšanas var rasties šādas blakusparādības – asiņaina caureja, vemšana, vēdera sāpes, dehidratācija, drudzis un paātrināta sirdsdarbība. Gadījumā, ja dzīvnieks pēc saindēšanās netiek vests pie veterinārārsta, viņa aknas un nieres tiek pakļautas mazspējai 3 - 7 dienas.

Ņem vērā šīs lietas un izbaudi rudens dzestro un krāsaino laiku bez liekām raizēm un priecīgiem dzīvniekiem! Atceries, ka dzīvnieku veselībai svarīgas regulāras veterinārārsta pārbaudes!

Lasi arī citus noderīgus rakstus:

Suns (Pixabay.com)

Suns (Pixabay.com)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas