Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Orhidejas, savvaļas zirgi un tauri Papes ezera dabas takā

Savvaļas zirgi, Papes dabas taka. Foto: Jēkabs Andrušaitis, www.sapnumedniece.lv

Savvaļas zirgi, Papes dabas taka. Foto: Jēkabs Andrušaitis, www.sapnumedniece.lv

Ja vēlies izbaudīt ko patiesi neparastu un valdzinošu, tev noteikti ir vērts apskatīt Papes ezera dabas takas – te tās ir vairākas. Viskrāšņākā, protams, ir Orhideju taka, kurai blakus – Ezera taka ar savvaļas zirgiem. Dabas procesu taka ir īsāka – apmēram 5 kilometri pa purva laipiņām - baudījums tiem, kas vēlēsies vērot putnus vai vienkārši baudīt purva skaistumu. Ceļojumu blogs sapņumedniece.lv dalās savā pieredzē par Papes dabas takas apskati.

Savvaļas zirgi un tauri

Papes ezera taka sākas Papes ciemā, tās apskatei ir iespējams plānot pilnu dienu, ja mērosi to kājām vai ar velosipēdu, jo taka ir 32 km gara. Taču, ja tevi interesē tieši Savvaļas zirgu un tauru vērošana – noteikti vari rēķināties ar īsāku laiku. Jāņem gan vērā, ka bez gida takā doties un dzīvniekiem tuvoties aizliegts, taču Daudz kas atkarīgs arī no veiksmes. Sapņu medniece stāsta, ka pat pavasarī, pa auto logu ir izdevies ieraudzīt mierīgu savvaļas zirgu baru. Zirgi šeit mitinās jau 20 gadus un, kā izrādās – tas, ka tie čakli noēd zāli, rada labvēlīgu vidi arī orhidejām, kas šeit pirms zirgu ierašanās nebija manāmas.

Orhideju taka

Jūnijs un jūlijs ir orhideju laiks, kad gida pavadībā ir iespējams aplūkot dažādas orhideju sugas, kas ierakstītas arī Latvijas Sarkanajā grāmatā, tādēļ, jā šo retumu atstāsim, lai aug un priecē acis, bet nenesīsim mājās.

Putnu vērošana Papē

Putnu vērošanai vislabākais laiks ir pavasaris un rudens – tad ap Papes ezeru ir liela rosība – putnu migrācija, balsis. Pieredzējušie putni vērotāji izmanto arī putnu torņus un slēpņus. Ezera apkaimē sastopamas teju visas Latvijā esošās putnu un sikspārņu sugas.

Papes bāka

Papes Ezera bāka ir jūrai vistuvāk esošā bāka Latvijā, tās piekājē pastaiga gar jūru ir trokšņu un jūras spēku pārpildīta.

Ceļojumu blogā Sapņumedniece.lv ir aprakstīts burvīgs 2 dienu ceļojums pa Kurzemes dabas takām, tostarp arī par Papes dabas taku – varēsi aplūkot arī spožas fotogrāfijas un izlasīt vairāk par šī ceļojuma pieredzi.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...