Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pārgājieni Pārgaujas novadā - lūk, idejas dažādiem maršrutiem!

Tilts pār Braslu pie Straupes

Pārgājieni un došanās dabā daudziem ir atelpas un iedvesmas avots. Pārgaujas novads Vidzemē noteikti ir apskatīšanas vērts, turklāt tagad ir iespējams tam pievienot nedaudz sacensības gara un krāt nostaigātos kilometrus Pārgaujā, jo Pārgaujas novads ir izsludinājis īpašu izaicinājumu, kurā aicina sacensties par visvairāk noietajiem kilometriem Pārgaujas novadā, kā arī visilgāk pavadīto laiku pārgājienos Pārgaujas novadā un dalīties ar fotomirkļiem Facebook un Instagram, pievienojot mirkļabirkas #pārgaujasnovads un #pārgājienipārgaujā. Vairāk par šo izaicinājumu var lasīt Pārgaujas novada mājaslapā. Taču Tev noteikti noderēs daži ieteikumi un idejas pārgājienu maršrutiem.

Pārgājienu idejas Pārgaujā

1. Kvēpenes pilskalns un dižozols, kas savulaik tika attēlots uz pieclatnieka naudas zīmes. Ja vēlies garāku pārgājienu – vari izvēlēties, piemēram, Cēsis – Kvēpenes Pilskalns – Cēsis maršrutu (vai arī vienkārši Kvēpenes pilskalns – Cēsis, ja tev ir kāds, kas var aizvest)

2. Pārgājiens gar Braslas upi. Iespējas iet gar Braslas upi ir dažādos posmos. Esam iepriekš jau rakstījuši par Braslas upes takām. Nesen paši arī izmēģinājām doties gar Braslu no Plāča līdz Straupei. Jāteic – neparasta un skaista pastaiga, ne visās vietās ceļš vijās gar pašu Braslu, tomēr upe ir skaista. Tās krastos daudzviet arī apmetušās mazas atpūtas mājiņas, redzamas slēpotāju pēdas… Ziemā gan jāteic, te vietām nav tūristu iestaigātu celiņu, nāksies meklēt ceļu un brist pa sniegu.

3. Pārgājiens apkārt Riebiņu ezeram Straupē. Lieliska pastaiga, lokveida taka ap ezeru, ~6km.

4. Pārgājiena maršruts apkārt Ungura ezeram - ~10km garš gājiens, vietām jārēķinās ar nelīdzenu reljefu, taču Ungura ezers ir viens no skaistākajiem Vidzemē. Vasarās tas ir silts un sekls, tajā var tālu ieiet un tas nepaliek strauji dziļš. Kā mēs sakām – “mazā Jūrmala”.

5. Pārgājiens apkārt Raiskuma ezeram. Ne pārāk gara, bet jauka pastaiga gar ezeru. To iecienījuši atpūtnieki visās sezonās – te notiek gan skriešana apkārt ezeram, gan peldēšanās vasaras sezonā, bet ziemā – slidošana. Apkārtne – skaista un gleznaina, ne velti tepat tuvumā tika uzņemta iemīļotā Latviešu filma – “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Ezera krastā - skaistā Raiskuma muiža.

https://www.facebook.com/andris.vetra.7/posts/1560013504195233

6. Lielstraupes pils - Ungurmuiža. Lielstraupes pils un Straupes apkaime var būt ideāls galamērķis vai sākumpunkts kādam no pārgājieniem. Piemēram, Lielstraupes pils – Ungurmuiža maršruts būs vairāk kā 10 km garš. Taču to var dažādot, atkarībā no izvēlētā ceļa.

7. Vēlies vēl vairāk? Lūk, ko atradām – ir drosminieki, kas patiešām mīl izaicinājumus. Piemēram – pārgājiens ar nakšņošanu Maršrutā Rozula-Straupe-Raiskums-Kvēpene-Cēsis un tas var būt patiešām interesants gada siltajā sezonā.

https://www.facebook.com/zane.losinska/posts/3539435816130945

Tev ir vēl kāds labs maršruts padomā? Padalies ar to! Mēs ļoti labprāt to izmēģinātu!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...