Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārsteidzoši praktiski iemesli, kāpēc cilvēki raud

Asaras, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Asaras, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Protams, ka asaras galvenokārt jau palīdz uzturēt acis mitras un nereti parādās kā reflekss, kad acīs “iekož dūmi”, iekļūst putekļi vai ir kāds cits kairinājums. Tāpat dažkārt mēs raudam, jo tīri fiziski izjūtam sāpes, turklāt ir arī emocionālas asaras, kas pavada mūs skumjās, aizkustinājuma brīžos, lielos priekos un bēdās. Vieni asarām ļaujas, kamēr citi rūpīgi tās norij un neļauj izlauzties nevienam šņukstam – daudzi spēju slāpēt asaras uzskata pat par spēka pazīmi, kamēr raudāšanu visbiežāk saista ar vājumu. Katrā ziņā – neatkarīgi no iemesla, kādēļ mēs raudam, asaras ir pilnīgi normāla parādība. Kādi tad ir biežākie iemesli, kādēļ cilvēki raud?

Asaras mazina sāpes

Vai zini, kā ir, kad nejauši iegriez pirkstā vai atsit kājas pirkstu pret galda stūri un acīs sariešas asaras? Tāpat cilvēks var apraudāties, ka sāpes ir ilgstošas vai ļoti spēcīgas, piemēram, migrēnas izraisītas sāpes, dzemdības vai kaulu lūzumi. Izrādās, ka raudot ķermenis izdala endorfīnus un oksitocīnu, kas palīdz mazināt emocionālās un fiziskas sāpes. Citiem vārdiem sakot, raudāšana ir sevi nomierinoša rīcība.

Asaras kā sauciens pēc palīdzības

Asaras, ko izraisījušas sāpes, skumjas vai dusmas, patiesībā ir netiešs sauciens pēc palīdzības – tās ļauj noprast citiem, ka tev neklājas viegli. Brīžos, kad pats nespēj atklāti palūgt palīdzību, tieši asaras var palīdzēt šo lūgumu izteikt bez vārdiem. Tas nenozīmē, ka Tu raudāsi “pēc pasūtījuma” – asaras ir vienkārša ķermeņa reakcija, kuru lielākā daļa cilvēku patiesībā nemaz tik viegli nespēj kontrolēt. Tādēļ, ja redzi kādu raudam, nepaliec vienaldzīgs, pajautā, kas noticis, painteresējies, vai vari kā palīdzēt.

Asaras palīdz tikt galā ar emocijām

Reizēm pat pozitīvas emocijas, kā piemēram, prieks, pateicība vai mīlestība var aizkustināt līdz asarām, nemaz nerunājot par bēdām. Emocionālas sāpes un izmisums vai milzīgs prieks un laime – tās ir ārkārtējas sajūtas, pie kurām ikdienā cilvēks nav pieradis, tādēļ nereti mēs nezinām, kā rīkoties un tikt galā ar šīm spēcīgajām emocijām. Raudāšana ir veids, kā šīs emocijas izpaust, regulēt un iegūt atvieglojumu.

Raudāšana ietekmē sociālās saites

Ja emocijas apslāpēt reizēm vēl esam iemācījušies, tad acis, kas pieplūst ar asarām, nereti nostāda mūs neaizsargātā stāvoklī, kas var ietekmēt mūsu saskarsmi ar apkārtējiem. Tiem, kas raudāšanu uzskata par vājuma pazīmi, citu cilvēku asaras var izraisīt dusmas un nepatiku, kamēr citi pamanīs jūsu vājumu un izjutīs līdzjūtību vai sniegs emocionālu atbalstu. Ļaujoties šīm dabiskajām emocijām, tu vari atklāt apkārtējiem vairāk par sevi kā par cilvēku, raisīt simpātijas un veicināt saskarsmi.

Līdzjūtības asaras

Asaras var paust Tavu atbalstu kādam, kuram ir grūti. Ne velti saka, ka viena cilvēka raudāšana reizēm noved pie tā, ka raud visi apkārtējie – tas ir veids, kā cilvēks reaģē uz empātiju un izrāda līdzjūtību – viņš raud par cita sāpēm.

Asaras, lai panākt savu

Dažkārt mēs raudam, lai manipulētu ar citiem cilvēkiem. Šāda uzvedība gan parasti tiek nosodīta, tomēr reizēm tas ir vieglākais veids, kā panākt savu, jo ar vārdiem pārliecināt ir krietni grūtāk. Ja cilvēks, kas redz Tevi raudam, apzinās, ka viņš spēj atrisināt Tavu problēmu – ļoti iespējams, ka viņš to arī darīs. Tāpat dažkārt cilvēki, kuri nespēj sev pievērst uzmanību un emocionālu atbalstu no citiem, izmanto asaras. Citi ar asarām risina konfliktus. Ja esi ievērojis, ka regulāri apraudies, jo tas ir vienīgais veids, kā proti tikt galā ar neērtām situācijām, iespējams, Tev vajadzētu pameklēt šādas uzvedības cēloņus dziļāk un atrast konstruktīvākus veidus, kā paust savas jūtas vai risināt problēmsituācijas.

Izlasi arī:





Asaras, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Asaras, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas