Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pastaigu maršruts brīvdienām: Iespaidīgie Ziemeļu forti Liepājā

Ziemeļu forti

Tepat pie mums Liepājā ir skaista un visā Baltijas jūras reģionā unikāla vieta – Ziemeļu forti. Tā ir vienreizēja vieta, kas saglabājusies no 19. un 20. gadsimtu mijā būvētā Liepājas cietokšņa. Tagad tā vietā palikuši milzīgi bloki, kas paralēli vēstures lappusēm, nu, nes arī mūsdienu urbānās pilsētvides stāstus neparasto zīmējumu dēļ.

Kas ir Ziemeļu forti?

Ap visu Liepājas pilsētu 19. un 20. gadsimta mijā uzbūvēja īpašu nocietinājumu sistēmu. Tās mērķis bija pasargāt Liepājas jūras kara bāzi no iespējamā ienaidnieka uzbrukuma. Neilgi pēc tās pabeigšanas, tā celtniecība tika atzīta par kļūdu, tāpēc iespaidīgo nocietinājumu un ar to saistītās būves centās uzspridzināt, bet nesekmīgi. Tas ir iemesls, kāpēc vēl aizvien šī unikālā vieta ir saglabājusies.

Ko iespējams redzēt, dodoties uz Ziemeļu fortiem?

Ziemeļu fortos ir pazemes bunkuri, kas izvietoti divos stāvos un veido labirintu. To var izstaigāt individuāli, bet ieteicamāk tomēr būtu iet gida pavadībā, lai sazarotajās ejās nenākas apmaldīties, jo tikt ārā apmaldīšanās gadījumā varētu būt sarežģīti.

Esot Ziemeļu fortos, vari doties aptuveni 4 kilometru garā pastaigā gar jūru līdz Liepājas Ziemeļu molam, kur jūras krastā un ūdenī ir redzami Vecie jeb Austrumu forti. Turpat blakus atrodas arī Liepājas Ziemeļu mols, kura 1800 metri izstaigājami pilnā garumā. Industriālie betona kluči izskatās iespaidīgi un tos vēl vairāk izceļ mūsdienīgie grafiti zīmējumi.

Ziemeļu fortu teritorija ir brīvi izstaigājama un izpētāma, tāpēc vari atvēlēt šai vietai pat veselu dienu. Noteikti dodies arī uz Karaostas cietumu.

Šeit atradīsi arī citas idejas lieliskām brīvdienām Liepājas pusē! Savukārt, viesnīcas meklē šeit.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...