Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pazīmes, kas liecina, ka dzīvniekam ir trauma

Kaķim trauma (Image by Flensshot from Pixabay)

Kaķim trauma (Image by Flensshot from Pixabay)

Ar cilvēkiem attiecībā uz traumām ir pavisam vienkārši: mēs jūtam sāpes un varam par tām informēt citus, tāpēc iespējams uzreiz reaģēt un uzsākt traumu ārstēšanu. Ar dzīvniekiem ir sarežģītāk. Reizēm mājdzīvnieki sāpes neizrāda un fiziski pierādījumi traumām nemaz nav redzami, tāpēc ir grūti pateikt, vai dzīvnieks guvis traumu. Reizēm īpašnieki par to uzzina novēloti, tādējādi apgrūtinot suņa vai kaķa traumētās ķermeņa daļas ārstēšanu un atlabšanu. Kā zināt, ka dzīvnieks ir traumēts? Lūk, vairākas pazīmes.

Suns ies pie saimnieka, kaķis mēģinās paslēpties

Gūstot traumu, suns, ticamām, dosies pēc palīdzības pie sava saimnieka, savukārt kaķim ieslēdzas viņa vientuļnieka daba, tāpēc viņš centīsies nolīst kādā tālākā stūrī un paslēpties. Kaķi kļūst nomākti, letarģiski, vairāk guļ un saraujas no saimnieka pieskāriena.

Ja kaķis ir cietis auto negadījumā, tam būs izteikti nobrāzti nagi. Kad kaķis pakļūst zem mašīnas, tas bailēs instinktīvi izvelk nagus, cenšoties iekrampēties ceļa segumā, tāpēc nagi tiek smagi traumēti.

Par smagām traumām var noradīt:

  • Elpas trūkums, smakšana;
  • Asiņošana;
  • Sirds aritmija;
  • Organisma saindēšanās.

Kādi ir biežākie traumu cēloņi?

Kaķi visbiežāk gūst traumas:

Suņiem raksturīgāki ir kaulu lūzumi, sasitumi, kostas, grieztas vai plēstas brūces, nervu traumas.

Ja ir kaut mazākās aizdomas par dzīvnieka veselību un īpaši, ja redzamas fiziskas traumas pazīmes, noteikti dodies pie veterinārārsta. Arī diennakts tumšajā laikā. Rīgā ir diennakts veterinārā klīnika “Kavet”, kas 24/7 piedāvā gan ambulatoru, gan stacionāru palīdzību.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...