Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Profesija Pilots – vai es to spētu?

Photo by Avel Chuklanov on Unsplash

Photo by Avel Chuklanov on Unsplash

Kļūšana par pilotu ir kas vairāk par apmācību kursu iziešanu. Uz jautājumu “kā kļūt par pilotu”, atbilde, protams, ir gana vienkārša – lai varētu vadīt lidmašīnu, nepieciešams pabeigt pilotu skolu – apgūt teoriju un praktizēties simulatorā, kas imitē lidošanu, lai vēlāk varētu uzsākt lidojumus ar īstu lidmašīnu. Taču tā ir tikai redzamā daļa, ko apgūst topošie piloti.

Lai kļūtu par tiešām veiksmīgu lidmašīnas vadītāju, nepieciešams kopt un attīstīt vairākas īpašības un rakstura iezīmes sevī. Svarīgi, lai cilvēks, kurš apgūst pilota profesiju būtu gan fiziski, gan emocionāli spēcīgs un veselīgs.

Pilota darba specifika paredz to, ka cilvēkam jābūt ļoti nosvērtam, jāprot saglabāt miers stresa situācijās, kā arī jāreaģē pēc iespējas ātrāk. Visu laiku jāsaglabā realitātes sajūta, tas nozīmē, ka tā saucamajiem “dienas sapņotājiem” (daydreamers) šī nebūs īstā profesija, jo debesu apbrīnošana un filozofēšana par to, kāds plašums ir "tur augšā" var apdraudēt paša pilota un pārvadāto pasažieru dzīvības, ņemot vērā, ka lidojuma laikā nepieciešams koncentrēties un pievērst uzmanību vairākiem nozīmīgiem rādītājiem vienlaicīgi.

Kādas iezīmes raksturo labu pilotu?

  • Spēja uzņemties vadību.

Labs pilots zina, kā un kad uzņemties vadību. Viņš neminkstinās un nešausta sevi, uzdodot sev jautājumu “vai tagad rīkoties?”, bet gan uzreiz ir pārliecināts par savām spējām un nevilcinoties īsteno risinājumu. Viņi zina, kā rīkoties katrā situācijā un ir pāliecināti par savām spējām, un uzņemas pilnu atbildību par katru lidojumu, kā arī katrā problēmsituācijā.

  • Augsts pašvērtējums un pašpietiekamība.

Piloti zina, kā tikt galā ar savām problēmām un emocijām, brīžos, kad tie jūtas vāji, viņi ātri noliek šīs sajūtas otrajā plānā un koncentrējas uz svarīgāko. Viņi neieraujas sevī un nepazūd istabas tālākajā stūrī brīdī, kad kaut kas noiet greizi. Viņi uzņemas atbildību par savu rīcību un vienmēr turpina sevi pilnveidot, lai nepieļautu iepriekš pieļautās kļūdas.

  • Spēja respektēt citus.

Cilvēki, kas strādā šajā profesijā, zina kā respektēt kolēģus, pasažierus, līdzcilvēkus, likumus un pieņemtās procedūras. Neviens pilots nekad neuzsāks lidojumu, pirms nebūs veicis visas drošības pārbaudes, kas norādītas noteikumos. No pilota mutes neizskanēs vārdi – es nepārbaudīju, kāpēc deg brīdinājuma signāls, jo tas vienreiz jau bija dedzis un toreiz nekas slikts nenotika.

  • Izjūt nepieciešamību pēc nepārtrauktas attīstības.

Pat tāds pilots, kurš veiksmīgi nolidojis vairāk kā 50000 stundas, zina, ka ar to viss nebeidzās un jāturpina trenēties simulatoros vai mazā izmēra lidmašīnās. Ir svarīgi praktizēties un atkārtot zināšanas nepārtraukti! Turklāt, lidaparāta vadītājs apzinās, ka ir labāki piloti par viņu, tāpēc tas cenšas mācīties arī ārpus darba laika, piemēram, skatoties izglītojošus video par dažādiem lidaparātiem vai jautājot pēc padoma, kādam pieredzējušākam kolēģim.

  • Prasme plānot laiku.

Piloti prot plānot laiku. Šajā nozarē ļoti svarīgi pamest punktu A un ierasties punktā B norādītajā laika intervālā. Labs pilots pirms lidojuma vienmēr rūpīgi izanalizē, cik ilgu laiku aizņems lidojums, ņemot vērā laikapstākļus, gaisa straumes un citus lidaparātus, kuriem paredzēts lidot līdzīgā maršrutā. Parasti pēc lidojuma tiek analizēts veiktais ceļš un izstrādāts plāns, kā uzlabot nākamo lidojuma pieredzi.

Ja zini, ka Tev piemīt šīs īpašības un esi iedvesmas pilns kļūt par pilotu, piesakies pilotu skolai! Pilotu skola “First Fly” jau vairāk nekā 10 gadus nodarbojas ar jauno pilotu apmācībām. Iegūsti praktisku pieredzi un kļūsti par pilotu! Piesakies zvanot uz – 28489846 vai raksti uz naikintuvas21@gmail.com .

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...