Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Šarmantās un vilinošās Vidagas dzirnavas – “Kaķīša dzirnaviņas”

Vidagas dzirnavas, foto - 1188

Gan jau Tu zini balto kaķīti no “Kaķīšu dzirnavām”! Vai zini, ka Vidzemē ir dzirnavas, kurām ir piesaistīta Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” tēli? Šīs dzirnavas atrodas Vidagā, Apes novadā, un ziemā tās pārsteidz ar savu šarmanto un vilinošo, bet bīstamo vilkmi.

Vidaga piederējusi Igaunijas Sangastes pils grāfam līdz 1850.gadam. Grāfs to uzdāvinājis savam ārlaulības dēlam Zonneram.
Uz Vidagas upes atrodas dzirnavas, kurās mala miltus no visas apkārtnes līdz pat 1957.gadam, bet blakus dzirnavām 19.gadsimtā darbojās arī papes fabrika, kas tika pārcelta pāri Gaujai ar prāmi un aizvesta uz Apes dzelzceļa staciju. Skaistās dzirnavas 1957.gadā nodega un tā arī netika atjaunotas. Savulaik šajās dzirnavās esot bijušas arī kolhoza Vireši kantora telpas. Mūsdienās no Vidagas dzirnavām pāri palikušas vien drupas un uz to mūriem ir uzzīmēti “Kaķīša dzirnavu” tēli – Baltais un Melnas kaķis.

Esot šajās “Kaķšīša dzirnavās”, patiesi pārņem pasakaina sajūta, jo laika robs, kas tās grauzis, pagātnes notikumi un daba tās padara neaprakstāmi skaistas un vilinošas, bet tai pat laikā bīstamas. Šī noteikti ir vieta, kur iegūt skaistas foto liecības un neparastas sajūtas. Daba te mijas ar cilvēka celto un pāri palikušo.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Rīgas Zoodārzā jauns iemītnieks - ķengurēns

Kur Rīgā var ziemā sportiski pavadīt laiku svaigā gaisā?

Engures ezera dabas parks - lielākais piejūras ezera dabas parks Latvijā

Ziemas pastaiga Cīrulīšu dabas takā

Kaltenes kalvas - unikāla dabas taka pašā meža biezoknī

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...