Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sedas purva kājnieku taka - unikāls pārgājiena maršruts Vidzemē

Sedas purvs (Wikimedia.com)

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā atrodas savdabīgs Sedas purva kājnieku maršruts, kas katrā gadalaikā piedāvā citus - pārsteidzošus - skatus. Kājnieku maršruts ved pa milzīgu, aptuveni 5 km garu kvadrātu. Tas ved gar kūdras ieguves laukiem, purva dīķiem un pa šaursliežu dzelzceļu, kas agrāk tika izmantots kūdras transportēšanai.

Sedas purvā iespējams redzēt lielu putnu daudzveidību

Agrākajā kūdras ieguves vietā, kur ir stāvošs ūdens, izveidojies izcils biotops ūdensputnu ligzdošanai, tāpēc šeit mājo vairāk nekā 100 putnu sugu. To vērošanai uzstādīti 2 skatu torņi - viens purva dīķos, otrs kūdras izstrādes lauka malā. Gar taku novietoti arī informācijas stendi par šeit redzamajām putnu sugām un mītošajiem bezmugurkaulniekiem.

Kājnieku maršrutu veido divi atsevišķi apļi – Jērcēnu puses aplis, kas ir aptuvnei 5,5 kilometri, un Sedas aplis - 4,2 kilometri. Abus maršrutus ir iespējams apvienot, noejot vēl 2,5 kilometrus.

Vairākās vietās taka ir labiekārtota ar atpūtas vietu ar galdu, soliem, ugunskura vietu un laipu.

Noteikti apskati arī Sedu

Iesakām šo pārgājienu apvienot ar Sedas pilsētas apskati, kas ir unikāls 20.gs. 50.–60. gadu pilsētbūvniecības un arhitektūras paraugs. Šajā pilsētā dzīvoja tie cilvēki, kuri ikdienu aizvadīja Sedas purva kūdras karjeros.

Citus pārgājiena maršrutus meklē šeit:

Zemāk arī video ieskatam, kas Tevi sagaida!

- Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...