Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Skaistas un sakoptas kapa vietas iekārtošana

pixabay.com

pixabay.com

Sakopta kapa vieta nav vienīgi kapa pieminekļa uzstādīšana, lai gan tam, bez šaubām, ir liela nozīme. Skaistu kapa vietu veido arī kapu apmales, kapu sētiņas un glīti apstādījumi. Ļoti glīts iespaids rodas, ja šie akmens izstrādājumi kopā ar gaumīgi veidotiem apstādījumiem veido vienotu ansambli.


Kapa vieta pilda divas svarīgas funkcijas:

Tā ir vieta, kur cieņpilni pieminēt mirušo, tādēļ kapa noformējumam jābūt atturīgam. Tieši tādēļ Latvijā tik iecienīti klasiskie sarkanīgie granīta pieminekļi, kapu apmales un sētiņas. Šis materiāls nav pārlieku košs, uzkrītošs, taču pietiekami raibs, lai viegli izceltos uz skujeņu un mētru tumšā, intensīvā zaļuma. Protams, iespējams, izvēlēties arī citas krāsas granītu, atbilstoši aizgājēja personībai un palicēju gaumei.

Arī pieminekļa formu un dizainu var izvēlēties brīvi, tomēr paturot prātā, ka kapi – tā ir piemiņas vieta. Gravēšanas iespējas uz kapakmeņiem ir ļoti plašas. Uzraksti uz pieminekļa var būt gan kaligrāfiskā šriftā veidoti, gan drukāti. Citu elementu – portretu, zīmējumu, simbolu — izvēle un izmantojums kapa pieminekļu dizainā ir atkarīgi no tuvinieku ieskatiem un budžeta.Tā ir vieta, kur atnākušajiem uzkavēties pārdomās. Tādēļ šī vieta, lai cik tā būtu skumja, jāiekārto gan funkcionāli, gan estētiski. Tam kalpos gan granīta vāzes, kas būs stabilas un praktiskas, gan granīta soliņš, kur apsēsties, atnākot pie mirušā.
Ja nevēlaties kapu apmeklējuma laiku pavadīt, grābstot skujiņā smiltis, ir iespēja kapa vietu aplikt ar apmalēm pa tās perimetru un ieklāt granīta šķembas. Tas nodrošinās pastāvīgi sakoptu kapa vietas izskatu.

Kapu pieminekļu izgatavošanu, uzstādīšanu un gravēšanu, kā arī piemineklim pieskaņotas apmales kā kapu kopām, tā pa kapa vietas perimetru, savā akmeņkaļa darbnīcā piedāvā Uldis Kleins. “Akmeņkaļa darbnīcā” iespējams pasūtīt jebkurus granīta izstrādājumus no pieminekļa līdz krustiņam vai vāzei, lai kapa vieta būtu sakopta un glīta.