Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sods par agresīvu braukšanu – kas jādara, lai pie tāda tiktu?

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Katram sevi cienošam autovadītājam ir sava braukšanas maniere un nereti tas ir kā rokraksts, pēc kura šo cilvēku var atpazīt. Pēc mašīnas motora dziesmas mēs teju nekļūdīgi spējam noteikt, piemēram, kādā noskaņojumā mājās ieradies kaimiņš, cik ļoti aizgulējies ir kolēģis, un kurā pilsētas nostūrī sapulcējušies prieka meklētāji. Un, kamēr vieniem auto ir tikai pārvietošanās līdzeklis, tikmēr citos pamostas jaunas rakstura iezīmes, tiklīdz viņi apsēdušies pie auto stūres. Vai arī Tu esi to skaitā?

Saulīšu tinēji un prieka meklētāji

Ziemas sezona daudziem adrenalīna mīlētājiem nereti saistās ar sānslīdē ejošiem spēkratiem, kas kārpās pa sniegu. Šogad ziema aizmirsa ierasties un nebija tik daudz iespējas ļauties ledus vilinājumam stāvlaukumos un pagalmos. Ietaupījās, iespējams arī kāds lieks sods par pārkāpumiem.

Taču arī vasaras sezonā dažiem patīk spēlēt aplīšu zīmēšanu uz asfalta, nesaudzīgi atstājot uz tā krietnu daļu riepu gumijas. Tā saucamā saulīšu tīšana un asfalta apzīmēšana

Stresainie vai īpaši steidzīgie šoferīši

Ir šoferīši, kuriem gāzes pedālis vienmēr ir grīdā un nav līdz galam skaidrs – vai tas ir mašīnas defekts, defekts laika plānošanā vai cits cēlonis. Liekas, ka šie autovadītāji vienmēr kavē. Viņi vienmēr stresaini pīpina, pārsniedz ātrumu, manevrē pa joslām, strauji mainot no vienas uz otru un tad atkal atpakaļ, meklējot brīvu spraudziņu, caur kuru varētu straujāk tikt uz priekšu, nesamazinot ātrumu.

Sastrēgumu stundās reizēm var novērot arī brīnumus – ir cilvēki, kuru nervu sistēma nespēj izturēt miera stāvokli, kur nu vēl ieplānot ceļam 5 liekas minūtes, tādēļ dažkārt redzams, ka šoferīši mēdz uzbraukt uz ietvēm un apbraukt sastrēgumu posmus, lai tikai ātrāk tiktu uz priekšu. Ieguvums, iespējams, vien pāris minūtes. Risks – protams, krietni lielāks. Šī ir agresīva un bīstama rīcība.

Triku meistari

Triku meistari izceļas ar radošumu – ja vien viņi nesēdētu savos braucamrīkos, viņi noteikti būtu uz skatuves – viņi mīl aplausus, apbrīnu un sevis apliecināšanu. Tieši tādēļ viņi necenšas savus divratainos rumakus pacelt stāvus vietās, kur neviens neredz – viņi to dara uz ielām, pagalmos, krustojumos – kur ir, kas skatās un ir, kas novērtē. Braukšana uz viena rata, starp citu, arī ir agresīvas braukšanas pazīme, ja vien Tu nepiedalies kādā sporta pasākumā, tādēļ necenties pacelties uz viena rata brīdī, kad esi apstājies pie gājēju pārejas vai krustojuma vai piedalies publiskā satiksmē.

Citu šoferīšu pāraudzinātāji

Šie ir tie, kas nepiedod nekādas citu šoferīšu uzraudzības un nepilnības uz ceļa. Ja kāds brauc mazliet lēnāk nekā gribētos – viņi piebrauc priekšā braucošajai mašīnai klāt tieši tik tuvu, lai dzītu stresā šoferīti. Tad reizēm mēdz apdzīt “lēno” braucēju un strauji nobremzēt deguna galā, tādējādi it kā uzjautājot: “Nu, kā patīk, ka kāds velkas pa priekšu?” Diemžēl šāda mācību stunda var izmaksāt gana daudz. Un šāda strauja, apzināta un bīstama bremzēšana var tikt traktēta kā agresīva braukšana, par ko var saņemt sodu.

Nav noslēpums, ka par satiksmes noteikumu pārkāpšanu draud gan naudas sodi, gan soda punkti. Sakrājot 8 pārkāpumu uzskaites punktus, pastāv iespēja, ka nāksies apmeklēt apmācības un atkārtot tēmas par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un drošu transportlīdzekļu vadīšanu, savukārt, ja Tevi atpazīs kā agresīvo braucēju – pavisam iespējams, ka nāksies apmeklēt arī braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības.

Tādēļ, ja atpazini sevi kādā no agresīvo braucēju tipāžiem – padomā, vai nebūtu vērts pamainīt savu braukšanas stilu.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...