Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tomātu fomēšana - kā pareizi izlauzt tomātu pazares jeb paduses?

Tomāti, Image by kie-ker from Pixabay

Tomāti, Image by kie-ker from Pixabay

Lai tomāti dotu lielu ražu, nevis vienkārši izaugtu zaļā, mežonīgā augā, tos formē, izlaužot tomātu pazares jeb “paduses”. Tomēr tomātu formēšana determinatiem un indeterminantiem tomātiem ir atšķirīga. Lūk, pamācība, kā pareizi izlauzt tomātu pazares.

Determinanto tomātu formēšana

Determinantie tomāti ir tie, kuriem ir konkrēts augstums, kādus tie sasniedz, piemēram, balkonu tomātiem, kas neizaug augsti. Šādus tomātus visbiežāk formē, atstājot vienu centrālu stublāju. Lai augs dotu lielāku ražu, tam visas pazarītes var neizlauzt, bet atstāt pāris tuvāk auga augšpusē.

Indeterminanto tomātu formēšana

Indeterminanti tomāti ir tie, kuru augstums var sasniegt pat 2m. Šiem tomātiem vienm;er nepieciešams balsts vai siešana. Lai indeterminantie tomāti nekļūtu par tomātu lapu “džungli”, bet ražotu vairāk un lielākus tomātus, tam izgriež visas pazares. Tomātu padušu izlaušana novērš lieku lapu augšanu.

Kā izlauzt tomātu pazares?

Kad augs jau izaudzis pietiekami stabils, tikai tad sāk formēt tomātu, izlaužot padusītes, kuras sasniegušas 5 cm garumu. Pazares jānolauž tā, lai paliktu neliels kātiņš.

Lai precīzāk saprastu, kā tas darāms, noskaties pievienoto video!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...